Strzelcy w 15. kolejce Klasy A (zaległej)

We wtorek i czwartek zespoły Klasy A odrobiły kolejne zaległości. W meczach 15. kolejki padło 17 bramek.

Pierwszy raz w tym sezonie na pozycji lidera zameldowała się Józefka. Wskutek pauzy Grunwaldu chorzowianie po zwycięstwie z Kolejarzem 4-0 mają o 3 punkty i 1 mecz więcej od zespołu z Rudy Śląskiej. W Katowicach podopieczni Krzysztofa Cielucha trafiali na początku i końcu spotkania – 11. i 12. gola zdobył Jeremi Piwoń, a 9. Tomasz Bełkot.

W derbach Rudy Śląskiej Jastrząb pokonał w Nowym Bytomiu Gwiazdę 4-0, a wynik rozstrzygnął się w ostatnich 10 minutach. Goście z Bielszowic zdobyli wówczas trzy bramki, a Robert Prus popisał się uderzeniem z 40 metrów na 2-0 i było to jego 6. trafienie w nowych barwach. Z kolei 15. bramkę w sezonie zdobył Adam Gosz.

Hetmanowi ponownie do zdobycia trzech oczek wystarczyła jedna bramka. Katowiczanie 1-0 pokonali Stadion Śląski.

W Mikołowie Śmiłowicach Strażak podzielił się punktami z UKS-em Szopienice. Gospodarze prowadzili po golu Łukasza Witora (6. w rozgrywkach). W II połowie dwa trafienia dla UKS-u zanotował Grzegorz Oberaj (4. i 5. gol). W doliczonym czasie gry Strażak uratował punkt, który może okazać się bezcenny.

W meczu o 6 punktów UKS Ruch pokonał 4-0 zamykającą stawkę Siemianowiczankę II. 5. bramkę dla chorzowian strzelił Wojciech Latała.