Strzelcy w 14. kolejce Klasy A (zaległej)

We wtorek i czwartek zespoły Klasy A odrobiły pierwsze (z trzech) zaległości. W meczach 14. kolejki, która miała inaugurować rundę wiosenną, padło 21 bramek.

Nie ma już drużyn niepokonanych w „Serie A”. W Chorzowie doszło do niespodzianki – Gwiazda pokonała wicelidera 2-1. Zespół z Rudy Śląskiej zrehabilitował się tym samym za porażkę 0-5 sprzed paru dni w Katowicach z Hetmanem i po raz drugi w sezonie urwał punkty Józefce (w 1. kolejce było 2-2). Obie bramki dla Gwiazdy strzelił pozyskany z Jastrzębia Bielszowice stoper, Marcin Michalski, dla którego były to trafienia numer 4 i 5.

W derbach Katowic UKS Szopienice zrewanżował się Hetmanowi za porażkę z jesieni (1-2) i wygrał z nawiązką (3-1). Bramki w tym meczu padały w drugiej odsłonie. W 55. minucie wynik dla gospodarzy otworzył Szymon Mrozik (4. bramka).

Jastrząb – jako gospodarz – zwyciężył w Mikołowie Śmiłowicach ze Strażakiem 3-2. Podopieczni Roberta Gąsiora, który objął rudzian od rundy wiosennej, dwukrotnie przegrywali, aby rozstrzygnąć sprawę wygranej w przeciągu minuty. Dla bielszowiczan 11. gola w sezonie strzelił Adam Gosz. Z kolei dla „gości” obie bramki (drugi dublet) zdobył Łukasz Witor pozyskany z Odry Miasteczko Śląskie (Klasa Okręgowa). W 4 meczach zawodnik ten wpisał się 4-krotnie na listę strzelców.

Po 4 meczach bez wygranej Wyzwolenie pokonało Siemianowiczankę II 3-1. Była to już kolejna, 9. porażka MKS-u. Dla miejscowych 4. gola zdobyli Kacper Łągiewka i Damian Taborski.

Stadion Śląski w derbach Chorzowa – a zarazem w meczu o 6 punktów – po raz drugi w tym sezonie pokonał na boisku UKS Ruch. Tym razem triumfował 3-2. Trzeba dodać, że jesienne zwycięstwo 2-1 zostało zweryfikowane jako walkower 0-3. Dwa gole dla UKS-u strzelił Wojciech Latała, dla którego był to również drugi dublet wiosną i w rozgrywkach.