Strzelcy w 12. kolejce Klasy Okręgowej

W 12. kolejce piłkarze Klasy Okręgowej grupy 1 strzelili 39 bramek i wyrównali najlepszy wynik sezonu z 1. kolejki.
 
Po tej kolejce w fotelu lidera klasyfikacji strzelców zasiadł Mateusz Zamojda z AKS-u, który zdobył dwie bramki – 8. i 9. w sezonie – w meczu z Pogonią Ruda Śląska (6-0). Pomocnik z Mikołowa skorzystał z absencji Sylwestra Brzezińskiego z Piasta (pauzował za kartki) i nieskuteczności Krzysztofa Michalskiego ze Sparty w starciu z beniaminkiem z Cielmic. Z tą dwójką zrównał się Przemysław Niewiedział. Napastnik lidera z Imielina trafił do siatki w meczu na szczycie z Podlesianką po raz 8. w rozgrywkach (1-2).
 
W 12. kolejce zanotowaliśmy dwa hat tricki – Szymona Bobli z Piasta (6-2 z Grunwaldem), który świetnie zastąpił nieobecnego lidera strzelców oraz Macieja Wolnego z Unii Kosztowy (5-3 z Krupińskim). Obaj mają odpowiednio 4 i 6 trafień na koncie.
 
7. bramkę w sezonie zdobył Robert Prus z AKS-u (6-0 z Pogonią Ruda Śl.), 6. Grzegorz Chrząścik z Ogrodnika (3-1 ze Spartą) i Michał Prusek z Iskry (2-0 z Wolą).
 
Poza Mateuszem Zamojdą, nowy liderem strzelców, po dwie bramki w tej serii spotkań strzelili: Marcin Mazurek z Krupińskiego (3-5 z Unią), Wojciech Przybylski z AKS-u (6-0 z Pogonią Ruda Śl.), Adrian Spalony z Grunwaldu (2-6 z Piastem) i Adam Zając z Ogrodnika (3-1 ze Spartą).
 
 
Klasyfikacja strzelców: grupa 1
 
 
Bramki kolejka po kolejce:
01. kolejka: 39
02. kolejka: 26
03. kolejka: 33
04. kolejka: 33
05. kolejka: 30
06. kolejka: 26
07. kolejka: 8 (w dwóch meczach)
08. kolejka: 25
09. kolejka: 22
10. kolejka: 30
11. kolejka: 26
12. kolejka: 39
 
RAZEM: 337
 
 
Bramki w 12. kolejce:
Urania Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice 0-3 (0-0)
0-1 Kowalski, 47 min
0-2 Bryk, 48 min
0-3 Bogdański, 78 min
 
Piast Bieruń Nowy – Grunwald Ruda Śląska 6-2 (3-1)
1-0 Bobla, 21 min (wolny)
2-0 Bobla, 28 min
2-1 Spalony, 38 min
3-1 J.Cecuga, 44 min
3-2 Spalony, 53 min
4-2 Bobla, 65 min
5-2 Magiera, 66 min
6-2 Kachel, 80 min
 
Pogoń Imielin – Podlesianka Katowice 1-2 (0-1)
0-1 Rosiński, 29 min
1-1 Niewiedział, 51 min
1-2 Kaczmarczyk, 69 min
 
Unia Kosztowy – Krupiński Suszec 5-3 (5-1)
1-0 Jaromin, 5 min
2-0 Maciaszek, 8 min (karny)
3-0 Wolny, 15 min
3-1 Mazurek, 16 min
4-1 Wolny, 36 min
5-1 Wolny, 44 min
5-2 Gajek, 61 min
5-3 Mazurek, 76 min
 
AKS Mikołów – Pogoń Ruda Śląska 6-0 (2-0)
1-0 Przybylski, 2 min
2-0 Przybylski, 35 min
3-0 Nowak, 52 min
4-0 Prus, 67 min
5-0 Zamojda, 70 min (karny)
6-0 Zamojda, 82 min
 
Iskra Pszczyna – Sokół Wola 2-0 (0-0)
1-0 Prusek, 67 min
2-0 Gorzała, 68 min
 
Ogrodnik Tychy – Sparta Katowice 3-1 (1-0)
1-0 Zając, 36 min
1-1 Adamczyk, 53 min
2-1 Zając, 79 min
3-1 Chrząścik, 87 min
 
LKS Łąka – Wawel Wirek 3-2 (1-0)
1-0 Pławecki, 8 min
1-1 Foryś, 51 min
1-2 Chudziński, 65 min
2-2 Jędrysik, 80 min
3-2 Przybyłka, 90+2 min
 
źródło: laczynaspilka.pl
 

Archiwum z lat 2007-2016 jest chwilowo niedostępne. Trwają prace nad jego przywróceniem.

2003-2006 | 2007-2008 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016