Strzelcy w 10. kolejce Klasy A

W 10. kolejce Klasy A padło 20 bramek.

Wawel Wirek podejmował wicelidera UKS Szopienice i po niespełna pół godzinie gry przegrywał 0-2 po dwóch bramkach Łukasza Pawłowskiego, wracającego po 1 meczu kary lidera klasyfikacji strzelców (Wydział Dyscypliny Podokręgu Katowice zawiesił Pawłowskiemu, podobnie jak Luxowi z Wawelu, wykonanie kary – w 8. kolejce zawodnicy zostali ukarani samoistnymi czerwonymi kartkami za wysoce niesportowe zachowanie, za co Wydział Dyscypliny wymierzył im po 2 mecze). Bramki nr 12 i 13 najlepszego strzelca ligi nie wystarczyły, bowiem rozpędzający się z minuty na minutę Wawel zdobył trzy gole – trafienie kontaktowe (6. w sezonie) jeszcze w I połowie zaliczył Grzegorz Kałużny, który przy wyniku 0-0 nie wykorzystał jedenastki, a później 6. i 7. bramka Mariusza Luxa dały cenne 3 punkty gospodarzom.

Lider tabeli Jastrząb Bielszowice nie bez problemów pokonał 3-2 Kolejarza. Goście niespodziewanie prowadzili do przerwy 2-0, ale zryw miejscowych w drugiej odsłonie dał im kolejne trzy oczka. Jedną z bramek dla Jastrzębia – 7. w rozgrywkach – strzelił Adam Pawlak.

Rozpoczynający o 11:00 w sobotę 10. kolejkę Grunwald pokonał zajmującego 4. pozycję w tabeli AKS II Mikołów 2-0. Obie bramki dla „Zielonych” zdobył Wojciech Jankowski, który mógł się pokusić o co najmniej hat tricka, ale nie wykorzystał przy dwubramkowym prowadzeniu rzutu karnego. Z 8 bramkami „Jankes” awansował na pozycję wicelidera.

Klasyfikacja strzelców: grupa 1