Stasiczek pierwszym wzmocnieniem

Bramkarz Mateusz Stasiczek jest pierwszym wzmocnieniem Grunwaldu przed sezonem 2019/2020. W poprzednich rozgrywkach bronił barw MKS-u Siemianowiczanki występującej w Klasie Okręgowej.

„Zieloni” wzmocnili rywalizację na pozycji bramkarza. W poprzednim sezonie w kadrze było dwóch golkiperów – Łukasz Kurpas i Mohamed Lamlih. „Simo” ze względu na obowiązki zawodowe był wyłączony z wielu spotkań i nieraz zdarzyło się, że w 18-stce meczowej był tylko jeden bramkarz. W ostatniej kolejce doszło nawet do sytuacji, że wyłączony z gry był Łukasz Kurpas i „Zieloni” sięgnęli po posiłki z juniorów. W meczu ze Strażakiem Mikołów zagrał 15-letni Eryk Lomania i spisał się bez zarzutu, zachowując do tego czyste konto.

Mateusz Stasiczek urodził się 16 grudnia 1995 roku. Jest wychowankiem Andaluzji Piekary Śląskie (2006-2012), gdzie na początku przygody z piłką przez pół roku próbował sił na obronie, a później stanął już między słupkami i tak zostało do dziś. Następnie reprezentował UKS Ruch Chorzów (2012-2014), MKS Sławków (2014-2015), Orła Białego Piekary Śląskie (2015-2016) i MKS Siemianowiczankę (2017-2019).