Sparing w Siemianowicach: hat trick „Kocika” i debiut Japończyka

MKS Siemianowiczanka 3-4 Grunwald Ruda Śląska (1-0)

3-3 Chrobok, 75 min
3-4 Ogłoza, 80 min

Stasiczek (46. Kurpas) – Skorupa (65. Chmielarski), Ostrowski, Wojtaczka, Poprawa (60. Sobstyl) – Dolecki, Kowalczyk – Maciaszek, Ogłoza (80. Burdzik), Kozłowski (46. Ozaki) – Kot (90. Botor)
Trener: Michał SZYGUŁA

Po dobrym meczu Grunwald pokonał przedstawiciela Klasy Okręgowej, MKS Siemianowiczankę, 4-3. Wynik mógł być wyższy, ale „Zieloni” nie wykorzystali 5-6 „setek”, po których w obozie halembian łapano się z niedowierzaniem za głowy.

Gospodarze po bramkach pod koniec I połowy i na początku II wracającego do Siemianowic Łukasza Mieszczaka prowadzili 2-0. Później w ciągu kilku minut hat tricka skompletował Dariusz Kot i Grunwald objął prowadzenie 3-2, z którego nie cieszył się długo. Ostatnie słowo należało jednak do podopiecznych Michała Szyguły. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Dawid Ogłoza.

Bardzo pozytywny występ zaliczył na prawym skrzydle debiutujący w barwach Grunwaldu Japończyk, Kaiki Ozaki. Na boisku pojawił się po zmianie stron. W ciągu 45 minut gry zaliczył dwie asysty – jedną przy golu „Kocika”, a drugą na zwycięstwo Grunwaldu, kiedy odebrał piłkę rywalowi i dograł do Dawida Ogłozy, a ten minął bramkarza i strzelił do pustej bramki.