Spalony na dwa mecze

W sobotę w Łące na inaugurację rundy wiosennej Grunwald kończył mecz w „9”. Czerwonymi kartkami zostali ukarani kapitan zespołu Mateusz Malec (w 52. minucie) i Adrian Spalony (w 86. minucie).

Malec opuścił boisko w konsekwencji dwóch żółtych kartek. Były to jego pierwsze napomnienia w sezonie i będzie mógł zagrać w Wielką Sobotę w derbach z Uranią. Z kolei Spalony udał się przedwcześnie „pod prysznic” w wyniku samoistnej czerwonej kartki. Teraz „odpocznie” w dwóch meczach. Taką karę wymierzył mu na środowym posiedzeniu Wydział Dyscypliny Śląskiego ZPN.

Dla Mateusza Malca była to już 3. czerwień w tym sezonie! Najpierw za dwie żółte opuścił boisko w 79. minucie w meczu I rundy Pucharu Polski ze Stadionem Śląskim (30 sierpnia), następnie za bezpośrednią czerwoną został wykluczony w 29. minucie w meczu 9. kolejki w Woli z Sokołem (7 października) i w sobotę za dwa żółtka z Łąką.