„Simo” ponownie z czystym kontem

W sobotę Grunwald pokonał 3-0 Śląsk II Świętochłowice i zbliżył się do lidera z Bielszowic na 4 punkty. W najbliższą sobotę „Zieloni” zakończą rundę jesienną na trudnym terenie, w pobliskich Śmiłowicach.

W ostatnim meczu u siebie w tym roku Grunwald nie miał łatwej przeprawy z rezerwą Śląska. Wprawdzie zagrał po raz 5. na zero z tyłu (w 7. meczu), ale kilkukrotnie był bardzo bliski utraty gola, gdyby nie ostatnia instancja, Mohamed Lamlih. „Simo” ponownie zaczął mecz w pierwszej jedenastce, ponieważ Łukasz Kurpas odczuwał jeszcze skutki urazu kostki. Zawodnicy Śląska w I i II połowie łapali się parokrotnie za głowę, gdy przegrywali pojedynki z bramkarzem Grunwaldu.

Pochodzący z Maroka bramkarz (rocznik 1984) nie nagrał się w kończącej rundzie jesiennej. W 1. kolejce mecz z Uranią II przesiedział na ławce rezerwowych, a w kolejnych meczach, ze względu na obowiązki zawodowe, trener Michał Szyguła nie mógł skorzystać z jego usług. Dopiero przed tygodniem, w sytuacji awaryjnej, „Simo” wspomógł kolegów w Szopienicach, a teraz w Halembie ponownie wsparł zespół w potrzebie.

Przypomnijmy – Mohamed Lamlih zadebiutował między słupkami bramki Grunwaldu 28 kwietnia 2012 roku. W Halembie, z krótką przerwą na rozbrat z piłką jesienią 2013 i na występy w Górniku Wesoła wiosną 2016, jest już ponad 6 lat.

Sezony w Grunwaldzie:
2011/12 (IV liga): 7 meczów (585 minut) – 4 czyste konta, 5 puszczonych (grał tylko wiosną)

2012/13 (IV liga): 29 meczów (2522 minuty) – 11 czystych, 27 puszczonych – 1 asysta, 3 żółte, 1 czerwona

2013/14 (IV liga): 2 mecze (180 minut) – 0 czystych kont, 3 puszczone (grał tylko wiosną)

2014/15 (III liga): 10 meczów (900 minut) – 1 czyste konto, 19 puszczonych

2015/16 (III liga): 9 meczów (765 minut) – 0 czystych kont, 24 puszczone – 1 żółta kartka (grał tylko jesienią)

2016/17 (Klasa Okręgowa): 26 meczów (2270 minut) – 8 czystych kont, 34 puszczone – 1 asysta

2017/18 (Klasa Okręgowa): 20 meczów (1715 minut) – 0 czystych kont, 71 puszczonych

2018/19 (Klasa A): 2 mecze (180 minut) – 1 czyste konto, 3 puszczone – 1 żółta kartka (po 12 kolejkach)

RAZEM:
105 meczów (9117 minut) – 25 czystych kont, 186 puszczonych – 2 asysty, 5 żółtych kartek, 1 czerwona