„Serie A” w nowym sezonie – baraże z 2. miejsca

Wyjątkowo mocna w sezonie 2021/2022 będzie katowicka „Serie A”.

W nowym sezonie zagra w niej aż 5 spadkowiczów z Klasy Okręgowej – MKS Siemianowiczanka, Orzeł Mokre, Naprzód Lipiny, Wawel Wirek i Urania Ruda Śląska – co z automatu zwiększy poziom na tym szczeblu rozgrywkowym. Dodając do tego grona czołowe zespoły Klasy A – Józefkę Chorzów, Jastrząb Bielszowice czy Hetman Katowice, nieobliczalne jedenastki Gwiazdy Ruda Śląska czy Wyzwolenia Chorzów, a także beniaminka, Kamionkę Mikołów i przede wszystkim drugi zespół chorzowskiego Ruchu, który będzie bił się już w pełni o punkty, to zapowiada się bardzo ciekawy sezon.

Kibiców z Rudy Śląskiej czeka wiele emocji związanych z meczami derbowymi. Czterech przedstawicieli naszego miasta – Gwiazda, Jastrząb, Urania i Wawel – będzie rywalizowało o miano najlepszej w „Serie A”.

W nadchodzących rozgrywkach zmieniły się nieco zasady awansu. Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej na posiedzeniu w dniu 7 lipca zatwierdził załącznik dotyczący awansów, w tym z Klasy A do Klasy Okręgowej. Promocję wywalczą mistrzowie, a zespoły z 2. miejsc zagrają mecze barażowe. W tym przypadku zespół z 2. miejsca z katowickiej Klasy A zagra dwa mecze barażowe z 2. zespołem z sosnowieckiej Klasy A o miejsce w okręgówce w sezonie 2022/2023.

Skład Klasy A w sezonie 2021/2022:
1. MKS Siemianowiczankaspadek z Klasy Okręgowej
2. Orzeł Mokrespadek z Klasy Okręgowej