Runda jesienna na finiszu

Do zakończenia rundy jesiennej w Klasie A pozostały 3 kolejki. Coraz bliżej mistrzostwa półmetka jest niepokonany lider, Górnik 09 Mysłowice.

Kalendarz rozgrywek ułożył się tak, że w końcówce rundy dochodzi do pojedynków czołowych zespołów „Serie A”. Zapoczątkował to sobotni mecz wicelidera z liderem, czyli Wyzwolenia z Górnikiem 09. Goście grając bez czołowego zawodnika, Krzysztofa Gondzika (pauzował za kartki), dwukrotnie pewnie egzekwowali jedenastki i po zwycięstwie 2-0 pozostali na szczycie z kompletem punktów. Podopiecznych Krzysztofa Skarżyńskiego, który po raz drugi poprowadził „Kocinę” (zastąpił Jakuba Dziółkę – został trenerem Cracovii występującej w Centralnej Lidze Juniorów U-18), czeka mecz z również niepokonanym, Jastrzębiem Bielszowice.

Mecze do rozegrania przez czołową piątkę w ostatnich kolejkach:

1. Górnik 09 Mysłowice – 30 punktów
Jastrząb Bielszowice (dom) – 2. miejsce
UKS Szopienice (wyjazd) – 5. miejsce
Hetman 22 Katowice (dom) – 7. miejsce

2. Jastrząb Bielszowice – 24 punkty
Górnik 09 Mysłowice (wyjazd) – 1. miejsce
Wyzwolenie Chorzów (wyjazd) – 4. miejsce
UKS Szopienice (dom) – 5. miejsce

3. GKS GieKSa II Katowice – 24 punkty
Wyzwolenie Chorzów (dom) – 4. miejsce
Strażak Mikołów (dom) – 11. miejsce
MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) – 14. miejsce

4. Wyzwolenie Chorzów – 22 punkty
GKS GieKSa II Katowice (wyjazd) – 3. miejsce
Jastrząb Bielszowice (dom) – 2. miejsce
Strażak Mikołów (wyjazd) – 11. miejsce

5. UKS Szopienice – 21 punktów
Józefka Chorzów (wyjazd) – 10. miejsce
Górnik 09 Mysłowice (dom) – 1. miejsce
Jastrząb Bielszowice (wyjazd) – 2. miejsce

Nasz zespół – zajmujący z 18 punktami 6. pozycję – czekają następujące mecze:
MKS Siemianowiczanka II (wyjazd) – 14. miejsce
Stadion Śląski Chorzów (dom) – 9. miejsce
Kolejarz 24 Katowice (wyjazd) – 8. miejsce

W najbliższej kolejce Grunwald zagra z niewygodnym dla siebie rywalem, rezerwą Siemianowiczanki, która w poprzednim sezonie urwała podopiecznym Michała Szyguły 4 punkty. Jesienią „Zieloni” przegrywali u siebie już 0-2 i doprowadzili do remisu 2-2 w doliczonym czasie, a w Siemianowicach było 0-0. Następnie do Halemby przyjedzie Stadion Śląski, z którym wiosną Grunwald prowadził w Chorzowie 3-0, a skończyło się ledwie 3-2, mimo że gospodarze grali w „10” i jeszcze w 92. minucie mieli piłkę na remis. Na zakończenie rundy Grunwald ponownie zawita w Ośrodku Sportowym „Kolejarz”, gdzie przegrał 13 października z GKS-em II 1-4. Rywalem będzie 8. zespół ligi, Kolejarz Katowice. Rok temu Grunwald zremisował z katowiczanami na sztucznej nawierzchni 2-2, choć prowadził 2-0.