Rozlosowano pary Pucharu Polski – zagramy z Podlesianką

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice rozlosowała dwie rundy Pucharu Polski.

W I rundzie 3 sierpnia Grunwald podejmie Podlesiankę Katowice. Zwycięzca tej pary w kolejnym etapie zmierzy się 20 sierpnia na własnym stadionie z Orłem Mokre.

Podlesianka Katowice to obrońca pucharu na szczeblu Podokręgu. 17 listopada 2018 roku pokonała w finale Slavię Ruda Śląska 1-0. Na szczeblu Śląskiego ZPN katowiczanie odpadli w ćwierćfinale po porażce 0-2 z Rekordem Bielsko-Biała, późniejszym triumfatorem (7-1 w finale z Górnikiem II Zabrze).

W zakończonym miesiąc temu sezonie Klasy Okręgowej grupy 1 Podlesianka była o włos od awansu do IV ligi. Wiosną wygrała 14 z 15 meczów. O niepowodzeniu zadecydowała jedna porażka – u siebie w przedostatniej kolejce z Fortuną Wyry 1-2.

H) 4 – Orzeł Mokre

W Pucharze Polski nastąpiło kilka zmian. Będzie można dokonać 7 zmian (tak jak w lidze maksymalnie 4 po przerwie) – do tej pory obowiązywały 4 zmiany w ciągu całego meczu. Ponadto, jak to miało miejsce na szczeblu Podokręgów, na szczeblu Śląskiego ZPN nie będzie dogrywki. Po wyniku nierozstrzygniętym po 90 minutach sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych. Doszła również nagroda finansowa za zwycięstwo na szczeblu Podokręgu w wysokości 2.000 zł (nagrody wypłaca Śląski ZPN). Bez mian jest natomiast nagroda dla triumfatora na szczeblu Śląskiego ZPN i finalisty – odpowiednio 40.000 zł i 10.000 zł (nagrody wypłaca PZPN).

źródło: podokregkatowice.pl, własne