Relacja na żywo z meczu Grunwald – Wyzwolenie

Grunwald – Wyzwolenie 3-0 (0-0)

KONIEC: 3-0 – trudny mecz halembian, wpływ na to miały też perypetie kadrowe; Zieloni kończą rundę z 9 zwycięstwami z rzędu!

3-0 K. Skorupa, 96 min – kontra Grunwaldu, piłkę wyprowadza Kowalczyk i podaje do Kota, ten do Kozłowskiego, który zagrywa w pole karne do „Bobana” i obrońca Grunwaldu ustala wynik!

94 min Stanik ukarany żółtą kartką

94 min Cichocki ukarany żółtą kartką

2-0 Kot, 93 min – po podaniu D. Skorupy Kocik wchodzi w pole karne i z fałsza uderza przy dalszym słupku

93 min za Ogłozę wszedł Burdzik

Sędzia doliczył 4 minuty

90 min wolny gości – broni Stasiczek

89 min kontuzjowany zawodnik gości Dorminger opuścił boisko

89 min Poprawa ukarany żółtą kartką

85 min K. Skorupa ukarany żółtą kartką

1-0 Kot, 82 min (karny)

81 min Krotofil ukarany żółtą kartką

80 min Ogłoza ruszył z kontrą i został sfaulowany na 25. metrze – D. Skorupa uderzył z wolnego i obrońca stojący w murze zablokował piłkę ręką – sędzia wskazuje na rzut KARNY

75 min D. Skorupa zagrywa w pole karne do Ogłozy, który strzelił przy słupku – bramkarz wybija na róg

69 min po rogu Chojnacki głową obok bramki

68 min za Nowaka wszedł Jędrzejczyk

67 min Łągiewka ukarany żółtą kartką

63 min za Szymońskiego wszedł Dorminger

63 min świetna okazja Grunwaldu, Kot na czystą pozycję do Ostrowskiego, który fatalnie przestrzelił

62 min za Ozakiego wszedł Kozłowski

59 min wysoki strzał Kowalczyka broni Stanik

54 min strzał Kota wybija na róg bramkarz

53 min strzał Wojtaczki bardzo niecelny

52 min po dośrodkowaniu Kocana strzał Szymońskiego wybija nogami Stasiczek, było niebezpiecznie

50 min Ogłoza wchodzi w pole karne po podaniu Kota i zamiast uderzyć próbował zejść do środka, obrońca to odczytał i wybił piłkę

46 min Grunwald znakomicie mógł rozpocząć drugą odsłonę – Kot w polu karnym zagrał do D. Skorupy, którego strzał odbił się jeszcze od nogi obrońcy i o centymetry minęła słupek

Do przerwy: 0-0 – goście postawili trudne warunki Zielonym

45 min Kowalczyk zagrywa za linię obrony do Ozakiego, który w doskonałej sytuacji źle trafił w piłkę i ta minęła słupek

39 min Ogłoza zagrywa do D. Skorupy, który uderzył z dystansu i bramkarz gości kapitalnie wyciągnął piłkę na róg zmierzającą pod poprzeczkę

36 min T. Taborski uderzył groźnie z dystansu tuż obok bramki

32 min T. Taborski wchodzi w pole karne, ale jest zablokowany przez obrońcę, dogrywa do Kocana, który również zostaje zablokowany

30 min Chojnacki dośrodkował w pole karne i Krotofil uderzył głową – broni Stasiczek

Bardzo dużo niedokładności ze strony Grunwaldu

26 min Franke zza pola karnego obok bramki

24 min długa piłka Kowalczyka, Ogłoza uprzedził obrońcę i z ostrego kąta strzelił pod poprzeczkę – bramkarz wybija na róg

17 min Kontra gości – Franke z dystansu nad bramką

14 min D. Skorupa za plecy obrońców do Ozakiego, który w sytuacji sam na sam przegrywa pojedynek z bramkarzem; odbita piłka wyszła za linię końcową i Ozaki dośrodkował piłkę po gwizdku sędziego

6 min błąd Poprawy i Stasiczek wślizgiem wybija piłkę spod nóg Nowakowi

1 min Kot uprzedzony przez bramkarza

Maciaszek narzeka jednak na uraz i zasiądzie na ławce. Od początku spotkania wystąpi D. Skorupa.

Do składu po pauzie za żółte kartki wraca Kamil Skorupa. W 18-meczowej znajduje się również jego brat, Dawid, którego zabrakło w dwóch ostatnich spotkaniach. Kontuzja wykluczyła z gry dzisiaj Michała Taładego.

Stasiczek – Poprawa, Ostrowski, Wojtaczka, K. Skorupa – Kowalczyk, Kubica – Ozaki, D. Skorupa, Ogłoza – Kot (kpt)
Rezerwa: Lomania – Burdzik, Ito, Kozłowski, Romańczyk, Maciaszek, Sobstyl
Trener: Szyguła