Relacja na żywo z meczu Grunwald – Górnik 09

Grunwald – Górnik 09 0-3 (0-0)

KONIEC: 0-3 – Zieloni walczyli, ale lepsi okazali się goście

Sędzia doliczył 2 minuty

86 min za Kulisę wszedł Ito

86 min strzał Kowalczyka nad bramką

0-3 Kowalczyk, 84 min – rozklepana obrona Grunwaldu i Kowalczyk w sytuacji sam na sam podwyższył prowadzenie

0-2 Widurski, 81 min – Wąsik uciekł lewą stroną Wadasowi i dograł na 14. metr do Widurskiego, który strzelił nie do obrony

80 min strzał Maciaszka broni Wiśniewski

79 min za kontuzjowanego Kozłowskiego wszedł Tałady

76 min po dograniu Kulisy, strzał Maciaszka został zablokowany

70 min zmiany w obu zespołach – u gości za Janickiego wszedł Tatarczuch, a w Grunwaldzie za K. Skorupę Wadas

68 min świetna piłka D. Skorupy na długi słupek, nachodzący na futbolówkę Kulisa w doskonałej sytuacji przestrzelił

68 min strzał D. Skorupy z wolnego zza linii bocznej w krótki róg wybija Wiśniewski

68 min Majewski ukarany żółtą kartką

67 min kontra gości, Slobodian wchodzi w pole karne i w ostatniej chwili zostaje zablokowany przez K. Skorupę

64 min Ogłoza ruszył indywidualnie, strzał nad bramką

59 min strzał Kulisy z woleja broni Wiśniewski

57 min okazja gości – strzał Wąsika odbija Radkiewicz

55 min szybko rozegrany wolny Grunwaldu przy linii bocznej, D. Skorupa pięknie uderzył i równie kapitalnie piłkę na róg wybił Wiśniewski

53 min Rzut wolny zza pola karnego – Maciaszek uderzył tuż obok słupka

0-1 Hladchenko, 46 min – 15. sekunda po wznowieniu, kapitalnie pod poprzeczkę huknął z 15. metra Hladchenko, po podaniu swojego rodaka, Slobodiana

46 min u gości za Żmudę wszedł Widurski, a w Grunwaldzie za Bernackiego Kozłowski

Do przerwy: 0-0

45+2 min strzał Kulisy zza szesnastki paruje na bok Wiśniewski

Sędzia doliczył 1 minutę

45 min do siatki Grunwaldu głową trafia Hladchenko, ale wcześniej już sędzia zasygnalizował spalonego

44 min strzał Borowskiego z dystansu wysoko nad bramką

42 min kontra Grunwaldu – K. Skorupa przeprowadził rajd, jego strzał zza pola karnego nad bramką

35 min w polu karnym dryblował Wąsik i jego uderzenie wybił Radkiewicz; Wąsik ponowił akcję i dograł na długi słupek, ale wślizgiem piłki nie sięgnął Slobodian

31 min Bundzyło ukarany żółtą kartką

26 min za Rasałę wszedł Slobodian

22 min Rasała ukarany żółtą kartką

20 min Rasała ze skrzydła zszedł w pole karne i uderzył nad bramką

19 min po dośrodkowaniu w pole karne Janickiego głową uderzył Kowalczyk i Radkiewicz kapitalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką

14 min D. Skorupa uderzył z wolnego z 17 metrów tuż nad bramką – było blisko

10 min K. Skorupa ukarany żółtą kartką

7 min po dośrodkowaniu D. Skorupy z wolnego wybita piłka trafiła ponownie pod nogi starszego z braci, którego strzał z 20 metrów minął celu

3 min błąd w defensywie Grunwaldu, do piłki doszedł Kowalczyk i huknął – na szczęście Zielonych – w poprzeczkę

W ataku Grunwaldu debiutuje dzisiaj Mikołaj Kulisa pozyskany z Orła Mokre, a na rezerwie po raz pierwszy bramkarz Patryk Pietrzyk z Ruchu Chorzów

Radkiewicz – Sobstyl, Ostrowski, Wojtaczka – Bernacki, Kubica, D. Skorupa, K. Skorupa – Ogłoza – Kulisa, Maciaszek (kpt)
Rezerwa: Pietrzyk – Wadas, Ito, Kozłowski, Tałady, Romańczyk, Kowalczyk
Trener: Szyguła