Puchar na start

I runda – na tym etapie zmagania pucharowe kończył w dwóch poprzednich latach Grunwald. Najpierw ulegając u siebie 0-3 Stadionowi Śląskiemu, a rok temu 0-1 na wyjeździe AKS-owi II Mikołów. Jutro o godz. 11:00 poprzeczka powędruje znacznie wyżej, bowiem do Halemby przyjedzie obrońca pucharu, Podlesianka Katowice. Z tego spotkania planujemy na naszej stronie relację tekstową na żywo.

W poprzednim sezonie zespół z Podlesia pokonał w finale IV-ligową Slavię Ruda Śląska 1-0, a dwa lata temu uległ IV-ligowemu Śląskowi Świętochłowice 1-5.

Faworytem spotkania przy Kłodnickiej jest występująca w Klasie Okręgowej grupie 4 „Katowice-Sosnowiec” Podlesianka. „Zieloni” nie wystąpią wprawdzie w optymalnym składzie, ale na pewno tanio skóry nie sprzedadzą. W kolejnej rundzie na zwycięzcę czeka Orzeł Mokre.

Z sezonu na sezon Podlesianka rośnie w siłę i jest coraz bliżej realizacji celu, czyli awansu do IV ligi. Niespełna dwa miesiące temu zabrakło jej naprawdę niewiele. Nowy sezon katowiczanie rozpoczną za tydzień wyjazdowym spotkaniem z Górnikiem Niwka.

W Pucharze Polski można dokonać 7 zmian (maksymalnie 4 po przerwie). W przypadku wyniku nierozstrzygniętego po 90 minutach sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych. Zwycięzca na szczeblu Podokręgu otrzyma nagrodę finansową 2.000 zł.

I runda – 3 sierpnia (sobota) godz. 11:00
1) UKS Szopienice – Wyzwolenie Chorzów
2) MKS Siemianowiczanka I – Slavia Ruda Śląska
3) UKS Ruch Chorzów – Wawel Wirek