Grunwald Ruda Śląska 6-1 Burza II Borowa Wieś (3-0)

4-0 Babisz, 48 min (karny)
4-1 Sujewicz, 61 min
5-1 Ostrowski, 89 min
6-1 Jankowski, 90+1 min

Kurpas – Zawodnik testowany 1, Ostrowski, Wojtaczka (59. Dolecki), Chmielarski – Kozłowski (46. Kowalczyk), Babisz, Zawodnik testowany 2, Ogłoza (76. Kozłowski) – Petrus (59. Podlacha), Jankowski

Trener: Michał SZYGUŁA

W ostatnim sparingu przed inauguracją za tydzień rundy wiosennej Grunwald pokonał Burzę II 6-1. Trener gości Ireneusz Adamczyk mógł skorzystać w tym dniu m.in. z jednego z najlepszych zawodników I zespołu z Borowej Wsi, Patryka Kucharza, który w lidze pauzował za kartki (zabrzańska Klasa A rozpoczynała wiosnę dzisiaj).
W 5. minucie wynik spotkania otworzył Jakub Kozłowski. Po dograniu Wojciecha Jankowskiego z lewej strony w pole karne Daniel Babisz dziubnął piłkę, bramkarz zdołał ją odbić, do futbolówki dopadł „Koza”, zwiódł obrońcę i pokonał bramkarza. W 9. minucie po rzucie rożnym groźną sytuacje mieli goście, ale Daniel Babisz odbił strzał na rzut rożny. W odpowiedzi Jakub Kozłowski zakończył bramkową kontrę strzałem nad poprzeczką. Po chwili po rzucie wolnym Wojciecha Jankowskiego Michał Petrus przepuścił piłkę, trafiła ona pod nogi Daniela Babisza, który uderzył nad bramką. Kolejną okazję „Zieloni” mieli w 17. minucie. Po dośrodkowaniu testowanego prawego obrońcy z piłką minął się bramkarz, przejął ją Dawid Chmielarski i strzelił w długi róg tuż nad poprzeczką. Na 2-0 w 24. minucie podwyższył Wojciech Jankowski. Daniel Babisz przeprowadził rajd i wyłożył piłkę „Jankesowi”, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem. Kapitan Grunwaldu zaliczył również asystę przy golu na 3-0. Wrzucił piłkę za plecy obrońców do Michała Petrusa, który nie dał szans bramkarzowi. Tuż po przerwie po faulu na Michale Petrusie Daniel Babisz zamienił jedenastkę na gola. W 56. minucie strzał testowanego środkowego pomocnika Grunwaldu zatrzymał się na słupku, a po chwili Wojciech Jankowski uderzył obok dalszego słupka. W 61. minucie zawodnik Burzy ładnym strzałem z dystansu zaskoczył Łukasza Kurpasa. Trzy minuty później bliski szczęścia z wolnego był również Patryk Kucharz, ale posłał futbolówkę tuż nad bramką. W 72. minucie Michał Podlacha sprawdził bramkarza gości, który wybił piłkę na róg. „Zieloni” zakończyli sparing mocnym uderzeniem. W 89. minucie Daniel Babisz dośrodkował z rzutu wolnego na dalszy słupek (trzecia asysta), a tam Karol Ostrowski wpakował piłkę do siatki. Wynik na 6-1 już w doliczonym czasie gry ustalił Wojciech Jankowski po wymianie podania z Jakubem Doleckim i rozmontowaniu obrony gości.