Posiłki z zewnątrz

W sobotę w Halembie gościł zespół Pogoni Imielin. Podopieczni Grzegorza Rajmana, którzy ubiegły sezon zakończyli na najniższym stopniu podium, w tym sezonie mogą pokusić się o „coś więcej”. W meczu 4. kolejki Klasy Okręgowej sforsowali defensywę Grunwaldu po pół godzinie gry, wcześniej stwarzając kilka świetnych okazji. Po przerwie szybko zrobiło się 2-0, a w końcówce zawodnicy z Imielina „dobili” „Zielolnych”, którzy z kolei w trzech sytuacjach mogli „ukłuć” nowego wicelidera.

Trener Jacek Bratek w meczu z Pogonią miał do dyspozycji 7 nowych zawodników. Do zespołu dołączyli:

– napastnik Kamil Firecki (rocznik 1995, bez klubu, kilka lat temu Urania Ruda Śląska)
– obrońca Łukasz Fityka (rocznik 1990, bez klubu, kilka lat temu Urania Ruda Śląska)
– pomocnik Huber Parzniewski (rocznik 1996, bez klubu, kilka lat temu UKS Ruch Chorzów)
– pomocnik Krzysztof Pryszcz (rocznik 1980, wychowanek Grunwaldu, bez klubu, kilkanaście lat temu Wawel Wirek)
– napastnik Adrian Spalony (rocznik 1995, Unia Kosztowy)
– bramkarz Dominik Syga (rocznik 1995, bez klubu, kilka lat temu UKS Ruch Chorzów)
– obrońca Jakub Szol (rocznik 1995, wychowanek Grunwaldu, ostatnio futsalowa Gwiazda Ruda Śląska).

Czterech nowych zawodników rozpoczęło mecz w wyjściowej jedenastce, dwóch weszło w trakcie gry, a Łukasza Fitykę z występu – w pierwszym składzie i całym meczu – wyeliminowała kontuzja na rozgrzewce.

Do zespołu wrócił Adrian Spalony, najlepszy strzelec Grunwaldu w poprzednim sezonie (15 bramek), który rozgrywki rozpoczął w Unii Kosztowy (od wczoraj nowy lider Klasy Okręgowej). Z kolei debiutu w I zespole doczekał się w końcu Krzysztof Pryszcz (na zdjęciu). Zawodnik ten rozpoczął przygodę z piłką w Grunwaldzie (1992-1993, w trampkarzach), następnie przeszedł do Górnika Zabrze (1994-1997), później wrócił do Grunwaldu (juniorzy i II zespół, 1997-1998) i zakończył grę w Wawelu Wirek (1998-1999).

W 4. kolejce znacznie wzrosła średnia wieku pierwszej jedenastki Grunwaldu – równe 20 lat (wcześniej 18,27; 19,36 i 17,9):

Syga (22) – Poprawa (22), Szol (22), Babisz (23), Wojtaczka (15) – Skorupa (16), Malec (21), Świerczyna (21) (58. Firecki (22)), Parzniewski (21) (17. Gąsior (17)) – Ogłoza (15), Spalony (22) (89. Pryszcz (37))