Pierwsze wiosenne potknięcie lidera

W sobotę, po 8 zwycięstwach w 8 meczach rundy wiosennej, Wawel Wirek przegrał po raz pierwszy.

W Katowicach lider w starciu z UKS-em Szopienice przegrywał po 13 minutach już 0-3, kilka minut po przerwie było 1-5, a w 80. minucie zmniejszył dystans do tylko jednej bramki (4-5). Zwycięstwo gospodarzy, w tym szalonym meczu, przypieczętował Łukasz Pawłowski, który tego dnia 4-krotnie znalazł drogę do siatki gości. Napastnik UKS-u powtórzył swój najlepszy wynik z rundy jesiennej, kiedy strzelił 4 gole Śląskowi II Świętochłowice (9-1). Z 25 bramkami jest już bardzo bliski lidera klasyfikacji strzelców, Wojciecha Jankowskiego z Grunwaldu (27 goli).

Mimo porażki Wawel jest nie tyle o krok, co jedną nogą w Klasie Okręgowej – w najbliższej kolejce otrzyma punkty walkowerem za mecz ze Śląskiem II, później zagra na wyjeździe ze Strażakiem, który wiosną nie zdobył na boisku punktu (zapisał „oczka” jedynie za walkower za Śląskiem II) i na zakończenie sezonu podejmie rezerwę Uranii.

ZOBACZ: skrót z meczu UKS Szopienice – Wawel (okiem kamery Wawelu)