Piast – Grunwald po raz 3.

W sobotę o godz. 14:00 w ramach 12. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 Grunwald rozpocznie spotkanie w Bieruniu Nowym z miejscowym Piastem. Gospodarze świetnie radzą sobie w rundzie jesiennej i po 11 kolejkach zajmują miejsce na najniższym stopniu podium tracąc 3 punkty do lidera z Imielina.

W tym sezonie stadion w Bieruniu Nowym jest twierdzą nie do zdobycia – w 5 meczach Piast zdobył komplet 15 punktów (3-2, 4-0, 3-0, 3-0, 2-1). Do tego dołożył 7 „oczek” w 6 wyjazdach (1-2, 0-3, 1-1, 2-0, 2-0, 1-4). Przed tygodniem w meczu o fotel lidera Piast przegrał w Imielinie 1-4 (bramki z meczu).

W meczu z Grunwaldem podopieczni Andrzeja Balona będą musieli radzić sobie bez lidera klasyfikacji strzelców Sylwestra Brzezińskiego, a także Roberta Jureckiego. Obaj pauzują za żółte kartki.

Sobotni mecz Grunwaldu z Piastem będzie 3. meczem ligowym obu zespołów w historii. Dwa poprzednie odbyły się w ubiegłym sezonie – w Bieruniu Grunwald wygrał 1-0 (Poloczek w 45+3. minucie), a w Halembie 2-0 (Babisz w 34. minucie i Toporczyk samobójcza w 83. minucie).