Grunwald Ruda Śląska 6-0 Legion Bydlin (4-0)

3-0 Kozłowski, 17 min
4-0 D. Skorupa, 45+1 min
5-0 Kowalczyk, 53 min
6-0 D. Skorupa, 80 min

Zawodnik testowany 1 (Stasiczek) – Sobstyl, Ostrowski, Wojtaczka (Wadas), K. Skorupa (Romańczyk) – Kowalczyk, Zawodnik testowany 2 – Maciaszek, D. Skorupa, Ogłoza – Kozłowski

Trener: Michał SZYGUŁA

W ostatnim sparingu przed ligą Grunwald zmierzył się z A-klasowym Legionem Bydlin. Mecz wyjątkowo odbył się na bocznym boisku Grunwaldu (o 9:30), ponieważ o 11:00 na głównej murawie rozpoczynał się mecz barażowy o wolne miejsce w IV lidze pomiędzy Jednością 32 Przyszowice a Sarmacją Będzin.

„Zieloni” od początku spotkania narzucili swój styl gry i po 4 minutach w zasadzie wybili podopiecznym Marka Mandli marzenia o dobrym wyniku. W 1. minucie po rogu Dawid Ogłoza stojąc tyłem do bramki pięknym lobem zaskoczył bramkarza. Chwilę później na 2-0 podwyższył Zawodnik testowany, który w gąszczu nóg z kilkunastu metrów znalazł drogę do siatki. Halembianie dalej napierali – dwukrotnie nad bramką strzelał Krzysztof Maciaszek – i w 17. minucie błąd bramkarza wykorzystał Jakub Kozłowski. Goście w końcu się otrząsnęli i jeden z zawodników z dystansu trafił w poprzeczkę. Kolejne okazje były po stronie Grunwaldu – strzał z wolnego Dawida Skorupy na raty wybił bramkarz, a uderzenie Krzysztofa Maciaszka przeszło obok bramki. W doliczonym czasie gry kapitalnym strzałem w okno bramki Legionu popisał się Dawid Skorupa. Po przerwie na 5-0 podwyższył Michał Kowalczyk, a strzelanie zakończył w końcówce Dawid Skorupa.