Nie tylko u siebie – Piast blisko lidera

W środę 4 października odbył się jeden z zaległych meczów 7. kolejki Klasy Okręgowej grupy 1 LKS Łąka – Piast Bieruń (pozostało jeszcze 6 spotkań w dniu 25 listopada).

Bramki z meczu:
Zobacz: LKS Łąka 0-2 Piast Bieruń

Goście wygrali 2-0 i awansowali na 3. miejsce w tabeli. Do lidera tracą już tylko punkt. Bramki dla Piasta zdobyli Sylwester Brzeziński w 48. minucie i Sławomir Magiera w 88. minucie. Brzeziński zdobył 7. bramkę w sezonie i dołączył do najlepszych strzelców Klasy Okręgowej Dawida Henisza z Uranii oraz Krzysztofa Michalskiego ze Sparty. W najbliższej kolejce dojdzie w Rudzie Śląskiej Kochłowicach do bezpośredniego starcia Henisza z Brzezińskim, Urania podejmie Piasta.

Zwycięstwo podopiecznych Andrzeja Balona w Łące należy uznać za niespodziankę, ponieważ dotychczasowe wyniki drużyny z Bierunia Nowego pokazały, że jest to zespół własnego boiska (4 mecze i 4 zwycięstwa). Trzy „oczka” pozwoliły podreperować Piastowi wyjazdowy dorobek (4 mecze – zwycięstwo, remis i 2 porażki).