Na finiszu – kto „pofrunie” najwyżej?

Rozgrywki Klasy A w rundzie jesiennej sezonu 2020/2021 dobiegają końca.

Do rozegrania pozostała ostatnia, 13. kolejka i dla kogoś okaże się szczęśliwa, a dla kogoś pechowa. Wielce prawdopodobne, że w najbliższy weekend nie poznamy jeszcze mistrza jesieni. Wszystko może się rozstrzygnąć dopiero w weekend 28-29 listopada po dwóch zaległych meczach z 9. i 10. kolejki z udziałem Jastrzębia oraz Józefki.

Ostatnia kolejka, to także ostatni dzwonek dla Hetmana Katowice. Niedawny lider, który na szczycie zasiadał w sumie przez 7 kolejek (w 2. i 3. oraz od 6. do 10. kolejki), może zaprzepaścić swój pokaźny dorobek w ostatnich 3 kolejkach. Najpierw uległ Grunwaldowi na wyjeździe 1-6, a następnie Józefce u siebie 0-5. W między czasie zebrał cięgi (1-14) w meczu towarzyskim z Ruchem II, skład którego tworzyli juniorzy. Średnia wieku podstawowej jedenastki „Niebieskich” wyniosła 17,18 lat, a zawodników rezerwowych 15,42 lat. W sobotę Hetman wybiera się na trudny teren do Bielszowic, gdzie Jastrząb nie zwykł tracić punktów, a nawet bramek. Dość powiedzieć, że zespół z Rudy Śląskiej we wszystkich meczach jesiennych stracił na boisku ledwie 5 goli (do tego ma jeszcze 3 zaliczone za walkower), z czego 2 strzelił im outsider tabeli, Kolejarz Katowice, który z kolei w ostatnią sobotę 3 trafienia zaaplikował Grunwaldowi, ale skończył również bez punktów. Dla Hetmana ewentualny sukces w postaci 3 punktów byłby osłodą na rozpoczynającą się lada chwilę długą przerwę zimową, bo wtedy strata do zwycięzcy rundy jesiennej byłaby nikła i jak najbardziej do odrobienia.

Chrapkę na trzy oczka ma również Grunwald, który zagra jednak w sobotę z bardzo niewygodnym dla siebie rywalem, czyli Wyzwoleniem. Zespół z Chorzowa nie jest już wprawdzie tym zespołem, co w poprzednim sezonie, kiedy po spadku z Klasy Okręgowej zbudowana została mocna drużyna, oparta na doświadczonych zawodnikach, z zamiarem powrotu do okręgówki po rocznej banicji. Obecnie zespół jest znacznie młodszy i sprawił problemy niejednemu przeciwnikowi. Chorzowianie na pewno łatwo skóry nie sprzedadzą i powalczą o triumf, który da im na koniec rundy 20 oczek.

W ostatnim sobotnim meczu, który będzie decydował o pozycjach w drugiej połowie tabeli, Stadion zagra „o 6 punktów” z Siemianowiczanką II.

W niedzielę, na zakończenie 13. kolejki, Józefka i UKS Szopienice powalczą z niżej notowanymi rywalami. Zespół z Chorzowa podejmie Strażaka (10. miejsce), a zespół z Katowic będzie gościł UKS Ruch (9. miejsce). Inne wyniki niż zwycięstwa gospodarzy będą sporą niespodzianką, żeby nie powiedzieć sensacją.

Walkę o punkty zakończyły już Kolejarz i Gwiazda, którą czeka jeszcze w niedzielę towarzyskie starcie z rezerwą Ruchu.

Mecze do rozegrania – przy nazwie drużyny liczba punktów na dzień dzisiejszy:

13. kolejka:
21 listopada (sobota) godz. 11:00 (24) Grunwald Ruda Śląska – Wyzwolenie Chorzów (17)
21 listopada (sobota) godz. 12:00 (6) Stadion Śląski Chorzów – MKS Siemianowiczanka II (9)
21 listopada (sobota) godz. 13:00 (22) Jastrząb Bielszowice – Hetman 22 Katowice (19)
22 listopada (niedziela) godz. 11:00 (21) Józefka Chorzów – Strażak Mikołów (7)
22 listopada (niedziela) godz. 12:00 (19) UKS Szopienice – UKS Ruch Chorzów (9)

9. kolejka (mecz zaległy):
28 listopada (sobota) godz. 13:00 (22) Jastrząb Bielszowice – UKS Szopienice (19)

10. kolejka (mecz zaległy):
29 listopada (niedziela) godz. 11:00 (9) MKS Siemianowiczanka II – Józefka Chorzów (21)

Sytuacja w tabeli i rywale: