Michał Szyguła trenerem Grunwaldu

W sobotnim sparingu z Orłem Psary – Babienica Grunwald z ławki poprowadził Michał Szyguła, który w nadchodzącym sezonie 2018/2019 będzie odpowiadał za wyniki I zespołu z Halemby.

Ten 30-letni szkoleniowiec przygodę z piłką jako zawodnik rozpoczynał w Zantce Chorzów. Następnie reprezentował barwy Wawelu Wirek, Wyzwolenia Chorzów, Walki Makoszowy, Unii Racibórz i MKS-u Siemianowiczanka. Z kolei jako trener prowadził przez kilka lat rocznik 2000 w MKS-ie Siemianowiczanka, następnie był asystentem Marcina Molka w I drużynie z Siemianowic, a później związał się z Wyzwoleniem Chorzów – prowadził juniorów starszych z rocznika 1999 oraz wespół z trenerem Krzysztofem Wiernikiem odpowiadał za wyniki I zespołu.

W środowisku piłkarskim dobrze znany jest ojciec nowego trenera Grunwaldu Zbigniew Szyguła, który wychował wiele pokoleń piłkarzy.