Liczby meczu Stadion Śląski – Grunwald

Tak prezentują się liczby sobotniego meczu Stadion Śląski – Grunwald:

3450. – bramka ligowa I zespołu Grunwaldu padła w sobotę. Autorem tego trafienia (na 2-1) był Dawid Skorupa.

50. – raz I zespół Grunwaldu w meczu ligowym poprowadził trener Michał Szyguła (35 zwycięstw, 8 remisów, 7 porażek, bramki: 168-57).

25. – bramkę w sezonie strzelił Dariusz Kot i wyrównał swój najlepszy wynik w I zespole – wcześniej 25 razy trafił w sezonie 2013/14 („Zieloni” awansowali wówczas do III ligi).

20. – mecz w I zespole rozegrał bramkarz Mateusz Stasiczek.

13 – strzałów (6 celnych i 7 niecelnych) zanotował w dwóch pierwszych meczach Dawid Ogłoza. Jako jedyny niepokoił bramkarzy rywali więcej niż 10 razy.

10. – mecz w I zespole rozegrał Karol Romańczyk.

10. – mecz w sezonie zaliczyli w sobotę „Zieloni”, w którym stracili choćby jedną bramkę (do tego dochodzą trzy czyste konta).

6 – punktów w klasyfikacji kanadyjskiej po dwóch meczach ma Dawid Ogłoza – za 3 bramki w meczu z Szopienicami i 3 asysty w meczu ze Stadionem.

5. – mecz w historii rozegrał Grunwald ze Stadionem Śląskim i odniósł 5. zwycięstwo (5-0, 3-2, 3-1, 5-1, 3-1).

4 – zawodników Grunwaldu zdobyło więcej niż 1 bramkę w meczach ze Stadionem (6 – Wojciech Jankowski, 4 – Dariusz Kot, 3 – Dawid Ogłoza, 2 – Krzysztof Maciaszek).

3 – asysty miał w meczu ze Stadionem Dawid Ogłoza. „Dawcio” tym razem wcielił się nie w egzekutora (na inaugurację strzelił 3 bramki), a w zawodnika, który otwierał drogę do bramki kolegom.

2. – raz w sezonie (na 13 meczów) Grunwald jako pierwszy tracił gola – poprzednio również w meczu z zespołem z Chorzowa, ale UKS-em Ruchem (w 8. kolejce – wygrana 9-2).

1. – raz bramkę jako pierwsi zdobyli w meczach z Grunwaldem zawodnicy Stadionu (w poprzednich starciach halembianie otwierali wynik spotkania w 2., 25., 8. i ponownie w 2. minucie).

STADION:     GRUNWALD:

strzały celne:               4 (4+0)            8 (4+4)
strzały niecelne:           1 (1+0)           13 (4+9)

faule:                        12 (7+5)           10 (6+4)
rogi:                           4 (1+3)             7 (4+3)
spalone:                      2 (0+2)             4 (1+3)

Strzały Stadionu (5):
3 – Puchała (2 celne i niecelny)
1 – Dobias (celny)
1 – Duda (celny)

Strzały Grunwaldu (21):
7 – Ogłoza (3 celne i 4 niecelne)