Liczby meczu Siemianowiczanka II – Grunwald

Tak prezentują się liczby sobotniego meczu Siemianowiczanka II – Grunwald:

1920. – mecz ligowy w swojej historii rozegrał w sobotę Grunwald (844 zwycięstwa, 391 remisów i 685 porażek; bramki: 3455-2883). Mecze z Siemianowiczanką II przynoszą w ogóle ciekawe rozstrzygnięcia – „100 lat minęło, a wynik się nie zmienia!

150. – bramkę ligową w I zespole strzelił Dariusz Kot. W tym sezonie „Kocik” zdobył 26 goli i jest to jego najlepszy wynik (liczba bramek w kolejnych sezonach: 5, 10, 13, 9, 16, 14, 15, 25, 5, 12, 26).

50. – mecz w I zespole rozegrał w Siemianowicach Kamil Skorupa. „Boban” w najbliższej kolejce nie powiększy swojego dorobku, ponieważ będzie pauzował za 8. żółtą kartkę (jesienią pauzował już w meczu z Kolejarzem za 4. „żółtko”).

25 punktów – 12 odrobił i 13 nadrobił nad Jastrzębiem Bielszowice Grunwald. Po 4 kolejkach Jastrząb otwierał ligową tabelę z kompletem 12 punktów. „Zieloni” mieli wtedy 0 „oczek”, ale tylko dwa mecze rozegrane (w 1. kolejce pauzowali, a w 2. grali bez punktów z Ruchem II). Po 14 rozegranych meczach halembianie mają w dorobku 36 punktów, a Jastrząb 23 punkty w 12 meczach (2 mecze mniej).

8 – porażek z rzędu zanotowała Siemianowiczanka II. Sobotnio-niedzielne wyniki spowodowały, że „Ciaciana” spadła na ostatnie miejsce w tabeli.

5. – mecz z Siemianowiczanką II rozegrał Grunwald. Było to 3. zwycięstwo „Zielonych” z „Ciacianą” z rzędu (do tego dochodzą 2 remisy).

4. – czyste konto zanotował w tym sezonie Grunwald – 2 razy z Siemianowiczanką II i 1 raz ze Strażakiem oraz Wyzwoleniem.

4. – mecz w I zespole Grunwaldu między słupkami rozegrał Eryk Lomania. Po raz 3. młody bramkarz zachował czyste konto. Wcześniej w sezonie 2018/2019 – wygrana 7-0 ze Strażakiem u siebie na zakończenie sezonu (cały mecz) i jesienią również ze Strażakiem – wygrana na wyjeździe 9-0 (na boisku od 81. minuty).

1 – pies wbiegł na boisko w czasie II połowy. „Nero” dwukrotnie doprowadził do przerwania spotkania, ale na szczęście „nie pogonił nikomu kota„.

Zobacz: Sprint psa po boisku

SIEMIANOWICZANKA II:     GRUNWALD:

strzały celne:               2 (0+2)            11 (6+5)
strzały niecelne:           5 (3+2)            13 (6+7)

zablokowane:               2 (0+2)             6 (4+2)

faule:                        19 (10+9)          12 (7+5)
rogi:                           4 (1+3)            10 (7+3)
spalone:                      2 (0+2)             3 (0+3)