Kto mistrzem jesieni – Pogoń, Unia czy Podlesianka?

W sobotę 18 listopada odbyła się ostatnia (planowa) kolejka rundy jesiennej w Klasie Okręgowej grupie 1. Do odrobienia pozostały jeszcze tylko zaległości z 23 września.

Cztery zespoły mają już wolne od ligowej rywalizacji. Są to LKS Łąka, Pogoń Ruda Śląska, Piast Bieruń i Sparta Katowice. Niezależnie od wyników zaległej 7. kolejki Piast spędzi zimę na 6. pozycji, Sparta 11., a Pogoń na 15. Z kolei Łąka zajmuje obecnie 7. lokatę i może zostać wyprzedzona przez MKS Mysłowice, nad którym ma punkt przewagi.

Po sobotniej kolejce ponownie przodownictwo w tabeli objęła Pogoń Imielin – po raz 5. w rundzie jesiennej. Podopieczni Grzegorza Rajmana skorzystali z remisu lidera Unii Kosztowy w Mikołowie. W sobotę podejmą spadkowicza z IV ligi, Iskrę Pszczyna, która ma na koncie 5 zwycięstw z rzędu. Na 1. miejsce chrapkę mają jeszcze w Katowicach i Kosztowach. Jedyna niepokonana w sezonie Podlesianka (3. miejsce) zmierzy się w hitowym starciu z Unią (2. miejsce). Oba zespoły tracą do lidera odpowiednio 2 i 1 punkt.

Dotychczasowi liderzy:

01. kolejka: Urania Ruda Śląska
02. kolejka: Urania Ruda Śląska
03. kolejka: Urania Ruda Śląska
04. kolejka: Unia Kosztowy
05. kolejka: Pogoń Imielin
06. kolejka: Unia Kosztowy
07. kolejka: Unia Kosztowy
08. kolejka: Sparta Katowice
09. kolejka: Pogoń Imielin
10. kolejka: Pogoń Imielin
11. kolejka: Pogoń Imielin
12. kolejka: Unia Kosztowy
13. kolejka: Unia Kosztowy
14. kolejka: Unia Kosztowy
15. kolejka: Pogoń Imielin

O spokojną zimę będzie toczyć się pojedynek w Rudzie Śląskiej Kochłowicach pomiędzy Uranią a Ogrodnikiem. Zwycięzca może odskoczyć na bezpieczną odległość od strefy spadkowej. Natomiast w Woli w meczu o „sześć punktów” Sokół – pierwszy „nad kreską” – zagra z Krupińskim – pierwszym „pod kreską”. Oba kluby dzieli tylko punkt. Ostatnim meczem w zestawie jest derbowe starcie w Wirku Wawelu z Grunwaldem. Każdy kibic wie, że derby rządzą się swoimi prawami, ale tutaj zdecydowanym faworytem są gospodarze i strata punktów podopiecznych Tomasza Grozmaniego będzie sporego kalibru niespodzianką, o ile nie sensacją.

Mecze 7. kolejki rozegrane:

23 września: Sparta Katowice – Pogoń Ruda Śląska 4-2 (2-0)
4 października: LKS Łąka – Piast Bieruń 0-2 (0-0)

Mecze 7. kolejki do rozegrania w dniu 25 listopada:

11:00 Urania Ruda Śląska – Ogrodnik Tychy
12:00 Sokół Wola – Krupiński Suszec