Krzysztof Szaton: Drużyna zasłużyła na 3 punkty

Trener Wawelu Wirek Krzysztof Szaton po zwycięskich derbach z Grunwaldem (3-1) podzielił się z nami swoją opinią na temat meczu:

– Mecz derbowy, było dużo walki. Nie był to, w sensie piłkarskim, mecz widowiskowy. Taktyka z naszej strony, założenia, które mieliśmy przed meczem, zrealizowaliśmy w 100%, co pokazała I połowa. W II połowie wiedzieliśmy, że Grunwald będzie się coraz częściej otwierał i czekaliśmy na swoją szansę, na swoją kontrę. Wykorzystaliśmy to, co mieliśmy w dzisiejszym meczu. Mieliśmy może jeszcze jedną, dwie sytuacje. W I połowie graliśmy za spokojnie, powinniśmy bardziej dynamicznie grać skrzydłami. Myślę, że solidnie zagraliśmy. Czy rozwiązaliśmy mecz taktycznie? Myślę, że tak, w 100%. Przygotowaliśmy się do tego, taką taktykę założyliśmy z Grunwaldem i myślę, że się udało. Wynik o tym świadczy.
W mojej drużynie mogę wyróżnić 17 chłopaków. Nawet tych, którzy dzisiaj nie zagrali, którzy byli cały mecz na ławce, jak bramkarz rezerwowy, jak Miro (Sławik), jak Leszek (Bujałkowski). Będę ich wyróżniał, ponieważ jesteśmy drużyną i ich potrzebuję, a sezon jest długi. Żyjemy tymi meczami, w chwili obecnej stworzyliśmy atmosferę i myślę, że dzisiaj drużyna zasłużyła na to, żeby zdobyć 3 punkty i na wyróżnienie.