Krzysztof Maciaszek kolejnym wzmocnieniem

W sobotnim meczu pucharowym z Podlesianką Katowice w Grunwaldzie wystąpił kolejny nowy zawodnik, Krzysztof Maciaszek.

„Macia” na prawym skrzydle nie był bez szans w rywalizacji z doświadczonym lewym obrońcą gości, Sewerynem Gancarczykiem, 7-krotnym reprezentantem Polski i byłym zawodnikiem m.in. Metalistu Charków, Lecha Poznań, Górnika Zabrze, GKS-u Tychy czy Rozwoju Katowice.

Krzysztof Maciaszek urodził się 16 marca 1988 roku. Jest wychowankiem Zantki Chorzów. Później reprezentował barwy następujących klubów: Mień Lipno, UKS SMS Łódź, Zdrój Ciechocinek, GKS Tychy (II liga), Orzeł Psary/Babienica, Skra Częstochowa, MLKS Woźniki, Orzeł Miedary, ŁKS Łagiewniki, Drama Zbrosławice, Unia Kosztowy. W ostatnim sezonie grał w Klasie Okręgowej – jesienią wystąpił w 8 meczach Dramy Zbrosławice (w czerwcu wywalczyła historyczny awans do IV ligi), a wiosną w 15 meczach MKS-u Siemianowiczanki, dla której strzelił 3 bramki. Jego pozycja na boisku to lewe lub prawe skrzydło.