Kolejne 9 trafień Grunwaldu

W meczu 10. kolejki Grunwald rozgromił na wyjeździe Strażaka Mikołów 9-0.

Był to już 5., kolejny mecz, w którym „Zieloni” zdobyli minimum 5 bramek (5-1, 7-0, 9-2, 6-1, 9-0). W Mikołowie Śmiłowicach ciężar zdobywania goli nie spoczywał tylko na barkach kapitana Dariusza Kota (trafił z karnego), ale rozłożył się na innych zawodników.

Trener Michał Szyguła drugi mecz nie mógł skorzystać z Damiana Poprawy i jego miejsce zajął ponownie Karol Romańczyk. Wczoraj w ostatniej chwili z jedenastki wyskoczył stoper Jakub Wojtaczka i na tę pozycję z defensywnego pomocnika został przesunięty Jakub Kubica, który otworzył wynik po rzucie rożnym i kapitalnej asyście „Kocika”. Jedno wolne miejsce w podstawowym składzie zajął Kaiki Ozaki. Młody Japończyk w I połowie dwukrotnie wpisał się na listę strzelców.

Tym razem żaden zawodnik Grunwaldu nie ustrzelił hat tricka – poza wymienionymi wyżej zawodnikami do siatki trafiali jeszcze dwukrotnie Dawid Ogłoza i po razie Krzysztof Maciaszek, Michał Kowalczyk i Kamil Skorupa, który zapisał na swoje konto również trzy asysty.

Mecze GrunwaldStrażak Mikołów

Sezon 2018/2019:
2-0 (wyjazd)
7-0 (dom)

Sezon 2019/2020:
5-0 (dom)

Sezon 2020/2021:
9-0 (wyjazd)

Sobotni wynik był najlepszym, jaki osiągnęli halembianie na wyjeździe. Do tej pory „Zieloni” strzelali dwukrotnie 9 bramek na obcych boiskach – w 2003 roku i dwa tygodnie temu, ale w obu przypadkach po stronie strat mieli 2 bramki. Było to zarazem wysokie zwycięstwo numer 93.

>> NAJWYŻSZE ZWYCIĘSTWA