Grunwald zagra z Ruchem w Pucharze 100-lecia Śląskiego ZPN!

Dzisiaj w Śląskim Związku Piłki Nożnej w Katowicach rozlosowano pary I rundy Pucharu 100-lecia Śląskiego ZPN.

Do Pucharu, który ma na celu uczczenie 100. urodzin Śląskiego Związku Piłki Nożnej przez kluby seniorskie obchodzące 100-lecie oraz 110-lecie w 2019 i 2020 roku, zgłosiły się 23 kluby: 2 z III ligi, 4 z IV ligi, 5 z Klasy Okręgowej, 8 z Klasy A, 1 z Klasy B, 2 z Klasy C i 1 nieklasyfikowany w rozgrywkach, formujący zespół.

W I rundzie – odbędzie się we wtorek 14 kwietnia – wylosowano 7 par i 9 wolnych losów. Grunwald trafił na 14-krotnego mistrza Polski, Ruch Chorzów. Po rundzie jesiennej „Niebiescy” są wiceliderem III ligi.

I runda – 14 kwietnia 2020 r. (wtorek) godz. 17:00
1) KS MOSiR Sparta Zabrze (Klasa C) – PTS Rodło Górniki (Klasa B)
2) MKS Poręba (Klasa A) – LKS Orzeł Nakło Śląskie (Klasa A)
3) ŚKS Naprzód Lipiny (Klasa Okręgowa) – LKS Wisła Strumień (Klasa Okręgowa)
4) KS Górnik 09 Mysłowice (Klasa A) – KS Rymer Rybnik (Klasa Okręgowa)
5) TP Jastrząb Bielszowice (Klasa A) – LKS Krzyżanowice (Klasa Okręgowa)
6) KS Polonia Niewiadom (Klasa A) – KS Ruch Radzionków (IV liga)
7) GKS Grunwald Ruda Śląska (Klasa A)Ruch Chorzów S.A. (III liga)

Wolny los:
1) Bytomski Sport Polonia Bytom Sp. z o.o. (III liga)
2) TS Koszarawa Żywiec (Klasa Okręgowa)
3) TS Szombierki Bytom (IV liga)
4) KS Orzeł Biały Piekary Śląskie (Klasa A)
5) GKS Gwarek Ornontowice (IV liga)
6) LKS Unia Świerklaniec (Klasa A)
7) LKS Ruda Kozielska (Klasa C)
8) MKS Śląsk Świętochłowice (IV liga)
9) KS STS Czarni Sucha Góra (bez klasy rozgrywkowej)

Mecze będą trwały 2×45 minut. W przypadku wyniku nierozstrzygniętego po 90 minutach sędzia zarządzi rzuty karne.

1/8 finału odbędzie się 12 maja, ćwierćfinały 19 maja, półfinały 2 czerwca, a finał planowany jest w sierpniu na Stadionie Śląskim.

źródło i więcej o turnieju: slzpn.katowice.pl