Grunwald – Górnik 09 po raz 32. | Obsada 5. kolejki

W sobotę o godz. 11:00 rozpocznie się w Klasie Okręgowej 5. kolejka. Grunwald podejmie Górnika 09 Mysłowice. Na naszej stronie przeprowadzimy relację tekstową na żywo z tego meczu.
 
Podopieczni Mariusza Grząby to czołowy zespół obecnego sezonu. Z 9 punktami zajmują 4. miejsce w tabeli. „Kocina” rozpoczęła rozgrywki od porażki 0-2 z Sarmacją, ale potem pokonała CKS 2-0, Slavię 1-0 i Tęczę 3-0.
 
 
 
 
Mecz Grunwaldu z Górnikiem 09 będzie 32. meczem obu zespołów w historii. Bilans dotychczasowych spotkań jest minimalnie lepszy dla Górnika 09, który wygrał 15 spotkań, z kolei Grunwald 14-krotnie zdobył komplet punktów, a 2 razy był remis, bramki 52-50 dla Grunwaldu.
 
Meczów w historii: 31
Zwycięstwa Grunwaldu: 14
Zwycięstwa Górnika 09: 15
Remisy: 2
Bramki: 52-50 dla Grunwaldu
 
Ruda Śląska: 15 meczów
Zwycięstwa Grunwaldu: 10
Zwycięstwa Górnika 09: 5
Remisy: –
Bramki: 36-22 dla Grunwaldu
 
Mysłowice: 16 meczów
Zwycięstwa Grunwaldu: 4
Zwycięstwa Górnika 09: 10
Remisy: 2
Bramki: 28-16 dla Górnika 09
 
 
Wszystkie mecze obu zespołów w historii:
 

Sezon 1962/1963:
7.10.1962 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 3-1 (2-0)
1-0 Główka
2-0 Główka
2-1 Kryza (karny)
3-1 Kurpas

25.05.1963 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 3-1 (2-0)
2-1 G.Pawlik
 
Sezon 1973/1974:
11.08.1973 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 2-1 (2-0)
1-1 Wojtyczka
 
11.11.1973 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 0-2 (0-0)
 
Sezon 1976/1977:
25.09.1976 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 2-0 (0-0)
1-0 Czogiel, 60 min
2-0 Kubis, 85 min
 
22.05.1977 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 0-2 (0-1)
0-1 Gasz, 20 min
0-2 Gasz, 85 min
 
Sezon 1984/1985:
12.08.1984 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 1-0 (1-0)
1-0 Mazurkiewicz, 27 min
 
30.03.1985 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 1-0 (0-0)
1-0 Sojka, 69 min
 
Sezon 1987/1988:
9.08.1987 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 0-1 (0-1)
0-1 Brzeziński, 7 min
 
30.03.1988 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 2-1 (2-1)
1-0 A.Przybyłka, 25 min
2-0 Brzeziński, 28 min
2-1 Kotarba, 38 min
 
Sezon 1989/1990:
11.11.1989 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 1-1 (0-0)
0-1 Ludwik, 60 min
1-1 D.Sałaciak, 83 min
 
16.06.1990 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 3-4 (3-3)
0-1 Czekaj, 13 min
1-1 T.Dragan 23 min
2-1 Jurdziak, 29 min (karny)
3-1 Szula, 38 min
3-2 Domagała, 39 min
3-3 Domagała, 40 min
3-4 Domagała, 50 min
 
Sezon 1990/1991:
15.08.1990 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 1-0 (0-0)
1-0 Sojka, 88 min (karny)
 
15.06.1991 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 5-1 (1-1)
1-0 Chrząszcz, 20 min
1-1 Witosław, 34 min (samobójcza)
2-1 Chrząszcz, 55 min
3-1 Chrząszcz, 62 min
4-1 Chrząszcz, 87 min
5-1 Zajdel, 90 min
 
Sezon 1991/1992:
14.08.1991 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 4-2 (3-1)
0-1 D.Sałaciak, 3 min
1-1 Krawiec, 27 min (karny)
2-1 Zajdel, 36 min
3-1 Chrząszcz, 42 min
3-2 Tuszyński, 66 min
4-2 Chrząszcz, 83 min
 
28.03.1992 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 0-1 (0-0)
0-1 Zajdel, 21 min
 
Sezon 1992/1993:
7.11.1992 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 0-1 (0-0)
0-1 Domagała, 73 min
 
9.06.1993 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 4-0 (0-0)
1-0 Domagała, 62 min
2-0 D.Sałaciak, 67 min
3-0 Grabski, 76 min
4-0 D.Sałaciak, 78 min
 
Sezon 1994/1995:
13.08.1994 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 2-1 (1-1)
1-0 Tuszyński, 26 min
1-1 Chrząszcz, 38 min
2-1 J.Sałaciak, 85 min
 
2.04.1995 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 2-1 (1-1)
0-1 Tuszyński, 11 min
1-1 S.Starowicz, 13 min
2-1 Chrząszcz, 87 min
 
Sezon 1995/1996:
19.08.1995 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 3-1 (1-0)
1-0 Gluzicki, 1 min
1-1 K.Pawlik 46 min
2-1 Domagała, 60 min
3-1 Domagała, 70 min
 
22.05.1996 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 6-0 (3-0)
1-0 Chrząszcz, 1 min (karny)
2-0 Wencel, 22 min
3-0 Wencel, 29 min
4-0 S.Starowicz, 56 min (wolny)
5-0 K.Pawlik, 58 min
6-0 Furmann, 73 min
 
Sezon 1996/1997:
18.09.1996 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 0-3 (0-1)
0-1 K.Pawlik 31 min
0-2 K.Pawlik, 49 min
0-3 Przybyła, 55 min
 
4.05.1997 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 3-0 (2-0)
1-0 Kudełko, 14 min
2-0 K.Pawlik, 35 min
3-0 Zajdel, 72 min
 
Sezon 2011/2012:
29.10.2011 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 1-1 (1-1)
0-1 Brzozowski, 23 min (wolny)
1-1 Veselji, 29 min
 
02.06.2012 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 3-2 (1-0)
1-0 Dreszer, 11 min
1-1 Veselji, 54 min
1-2 Pasko, 56 min
2-2 Maciongowski, 80 min
3-2 Dreszer, 89 min
W 74. minucie Maciongowski (Grunwald) nie wykorzystał rzutu karnego – Kiwic obronił.
 
Sezon 2012/2013:
03.11.2013 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 3-1 (2-0)
1-0 Stawowy, 42 min (głową) – po dośrodkowaniu Szczypiora
2-0 Kot, 45 min (głową) – po dośrodkowaniu Łęckiego
2-1 Kocur, 56 min (głową) – po dośrodkowaniu Raka z wolnego
3-1 Kot, 80 min (głową) – po zgraniu głową przez Szpotona

(15.) Jarczyk (Grunwald) – faul na Strumieniu wychodzącym na czystą pozycję
 
22.06.2013 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 1-2 (1-1)
0-1 Kot, 22 min – po podaniu Dreszera
1-1 Kocur, 37 min (głową) – po rzucie rożnym
1-2 M.Brzozowski, 87 min (karny) – po faulu na Dreszerze
 
Sezon 2017/2018:
16.09.2017 Grunwald – Górnik 09 Mysłowice 1-4 (0-3)
0-1 Kowalski, 9 min – po podaniu Małolepszego
0-2 Dylewski, 19 min – po podaniu Kowalskiego
0-3 Kowalski, 25 min – po podaniu Dudy
0-4 Bogdański, 90 min – po strzale Nowaka
1-4 Parzniewski, 90+1 min – po podaniu Ogłozy
 
21.04.2018 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 2-0 (1-0)
1-0 Jaszczuk, 45+2 min – po podaniu Gondzika
2-0 Kowalski, 79 min – po podaniu Bryka
 
Sezon 2019/2020:
24.08.2019 Górnik 09 Mysłowice – Grunwald 5-3 (3-2)
1-0 Augustyn 8 min (głową) – po dośrodkowaniu Kurtoka z wolnego
2-0 Gondzik, 13 min – po dośrodkowaniu Kurtoka
3-0 Kasprzyk, 28 min – dobitka po strzale Golasza
3-1 Kot, 43 min – po podaniu Ogłozy
3-2 Jankowski, 45 min – po podaniu Ogłozy
4-2 Dylewski, 49 min – po podaniu Dombka
4-3 Jankowski, 55 min (karny) – po faulu Ejdysa na Kocie
5-3 Golasz, 90+5 min – po podaniu Gondzika
 
(78.) Jankowski (Grunwald) – za dwie żółte
 
 
Ze względu na pandemię runda wiosenna nie odbyła się.
 

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło trójki sędziowskie, które poprowadzą mecze 5. kolejki Klasy Okręgowej.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice
sędziowie: Dominik Panek – Piotr Korzonek, Sebastian Mroczek (Podokręg Lubliniec)
 
Slavia Ruda Śląska – AKS Mikołów
sędziowie: Robert Boruta – Patryk Skawiński, Dawid Potyka (Podokręg Katowice)
 
Ostoja Żelisławice – Niwy Brudzowice
sędziowie: Kacper Bajon – Zbigniew Molenda, Angelika Gębka (Podokręg Sosnowiec)
 
Sobota, 13:00
Sarmacja Będzin – Pogoń Imielin
sędziowie: Konrad Sierociński – Hubert Jary, Paweł Kuban (Podokręg Częstochowa)
 
Sobota, 15:30
Zagłębie II Sosnowiec – GKS II Katowice
sędziowie: Tytus Skowronek – Krzysztof Krawczyk, Tomasz Karmański (Podokręg Bytom)
 
Sobota, 16:00
Górnik Wojkowice – Sparta Katowice
sędziowie: Paweł Kuban – Hubert Jary, Konrad Sierociński (Podokręg Częstochowa)
 
Sobota, 17:00
CKS Czeladź – MK Górnik Katowice
sędziowie: Marcin Sobierajski – Rafał Nowiński, Marcin Kowalczyk (Podokręg Lubliniec)
 
Tęcza Błędów – Źródło Kromołów
sędziowie: Michał Szreniawa – Artur Grzelec, Piotr Szreniawa (Podokręg Sosnowiec)
 
Cyklon Rogoźnik – RKS Grodziec
sędziowie: Bogdan Drobot – Zbigniew Szymanek, Michał Solarek (Podokręg Katowice)
 
źródło: ksslaskizpn.pl
 

Archiwum

Kategorie