Grunwald – AKS Mikołów po raz 26. | Obsada 7. kolejki

Już za kilkanaście godzin do Halemby zawita lider z Mikołowa. Na naszej stronie przeprowadzimy tekstową relację na żywo z meczu z AKS-em.
 
Jeszcze w czerwcu tego roku oba zespoły dzieliły dwie klasy rozgrywkowe – AKS grał w IV lidze, Grunwald w Klasie A. Dzisiaj występują w Klasie Okręgowej, ale znajdują się na przeciwległych biegunach. Zespół z Mikołowa walczy o to, aby jego rozbrat z IV ligą potrwał tylko rok i na razie buduje przewagę nad kolejnymi drużynami. Po 6 kolejkach jest liderem z kompletem zwycięstw. Halembianie z kolei walczą o zachowanie bytu na tym szczeblu i przed tygodniem odnieśli pierwsze zwycięstwo. Zdecydowanym faworytem spotkania są goście. „Zieloni” łatwo jednak skóry nie sprzedadzą i powalczą o jak najlepszy wynik.
 
Sobotni mecz Grunwaldu z AKS-em Mikołów będzie 26. meczem obu zespołów w historii.
 
W dotychczasowych spotkaniach halembianie wygrali 11 razy, AKS był górą w 10 meczach, a 4-krotnie zanotowaliśmy remisy. Bilans bramkowy jest korzystny dla AKS-u i wynosi 50-44. Oba zespoły ostatni raz rywalizowały w sezonie 2017/2018 i wówczas AKS znacznie podreperował konto bramkowe (19-0).

 
Meczów w historii: 25
Zwycięstwa Grunwaldu: 11
Zwycięstwa AKS-u: 10
Remisy: 4
Bramki: 50-44 dla AKS-u
 
Ruda Śląska: 12 meczów
Zwycięstwa Grunwaldu: 6
Zwycięstwa AKS-u: 4
Remisy: 2
Bramki: 21-18 dla Grunwaldu
 
Mikołów: 12 meczów (1 mecz w Bujakowie)
Zwycięstwa Grunwaldu: 5
Zwycięstwa AKS-u: 5
Remisy: 2
Bramki: 26-22 dla AKS-u
 
Łaziska Górne: baraż – 1 mecz
AKS Mikołów 6-1 Grunwald

 

Strzelcy:
Grunwald (44):
6 – G. Pawlik, 4 – Główka, Kolon, 3 – Kurpas, Sadlok, S. Starowicz, 2 – Borkowy, S. Gielza, T. Kasprzyk, Zuga, 1 – Bryś, Dreszer, D. Kot, Mamos, Mąka, Nocoń, Pokorski, L. Starowicz, Szołtysek, Szymczyk, Tokarz, Wencel, Zajdel
 
AKS (50):
6 – D. Kot, Zamojda, 4 – Kurasz, 3 – Piszczek, 2 – Biliński, R. Brysz, Kulisa, R. Prus, 1 – Bąk, Gacki, Jajeśniak, Janoszka, Janota, Jaworek, Kopytko, Kutka, Leszczyński, R. Łach, Michalak, Polak, Przybylski, Pułka, Sikora i Stemplewski (samobójcza) + 6 – brak strzelców
 

Sezon po sezonie:

Sezon 1962/1963:
19.08.1962 r. Grunwald – AKS Mikołów 3-0
bramki dla Grunwaldu: Główka, Nocoń i Borkowy

07.04.1963 r. AKS Mikołów – Grunwald 2-3
bramki dla AKS-u: ?
bramki dla Grunwaldu: Główka, Kolon i Szymczyk
 
Sezon 1963/1964:
28.09.1963 r. AKS Mikołów – Grunwald 3-1
bramki dla AKS-u: ?
bramka dla Grunwaldu: Kolon

16.05.1964 r. Grunwald – AKS Mikołów 3-1
bramki dla Grunwaldu: Kurpas 2 i Borkowy
bramka dla AKS-u: ?
 
Sezon 1965/1966:
18.09.1965 r. Grunwald – AKS Mikołów 5-0
bramki dla Grunwaldu: Główka i Kolon po 2 i G.Pawlik

22.05.1966 r. AKS Mikołów – Grunwald 0-7
bramki dla Grunwaldu: G.Pawlik 5, Kurpas i Szołtysek po 1
 
Sezon 1994/1995:
16.10.1994 r. Grunwald – AKS Mikołów 3-1
bramki dla Grunwaldu: S.Starowicz 2 i Wencel
bramka dla AKS-u: Janota

27.05.1995 r. AKS Mikołów – Grunwald 1-1
bramka dla AKS-u: Jaworek
bramka dla Grunwaldu: Bryś
 
Sezon 1995/1996:
9.09.1995 r. (mecz w Bujakowie) AKS Mikołów – Grunwald 2-1
bramki dla AKS-u: Jajeśniak i Stemplewski (samobójcza)
bramka dla Grunwaldu: L.Starowicz

24.04.1996 r. Grunwald – AKS Mikołów 0-0
 
Sezon 2003/2004:
25.10.2003 r. AKS Mikołów – Grunwald 2-2
bramki dla AKS-u: Sikora i Gacki
bramki dla Grunwaldu: S.Gielza 2

29.05.2004 r. Grunwald – AKS Mikołów 1-0
bramka dla Grunwaldu: T.Kasprzyk
 
Sezon 2004/2005:
23.10.2004 r. Grunwald – AKS Mikołów 0-1
bramka dla AKS-u: Kurasz

28.05.2005 r. AKS Mikołów – Grunwald 0-1
bramka dla Grunwaldu: Zajdel

22.06.2005 r. (baraż w Łaziskach Górnych) AKS Mikołów – Grunwald 6-1
bramki dla AKS-u: Kurasz 3, Bąk, R.Brysz i Kulisa po 1
bramka dla Grunwaldu: T.Kasprzyk
 
Sezon 2005/2006:
5.11.2005 r. Grunwald – AKS Mikołów 2-3
bramki dla Grunwaldu: S.Starowicz i Tokarz
bramki dla AKS-u: Michalak, Kulisa i R.Łach

7.06.2006 r. AKS Mikołów – Grunwald 1-0
bramka dla AKS-u: R.Brysz
 
Sezon 2009/2010:
22.08.2009 r. Grunwald – AKS Mikołów 1-2
bramka dla Grunwaldu: Mamos
bramki dla AKS-u: Kutka i Piszczek

12.05.2010 r. AKS Mikołów – Grunwald 2-3
bramki dla AKS-u: R.Prus i Biliński
bramki dla Grunwaldu: Mąka, Sadlok i D.Kot
 
Sezon 2010/2011:
25.09.2010 r. Grunwald – AKS Mikołów 2-2
0-1 Piszczek, 9 min.
1-1 Sadlok, 40 min.
1-2 Biliński, 60 min. (karny)
2-2 Sadlok, 81 min.

14.05.2011 r. AKS Mikołów – Grunwald 1-0
1-0 Pułka, 12 min.
 
Sezon 2016/2017:
17.09.2016 r. AKS Mikołów – Grunwald 1-3
0-1 Zuga, 5 min. – po podaniu Kowalskiego
1-1 R.Prus, 52 min. – po zagraniu Wity
1-2 Dreszer, 80 min. – po podaniu Malca
1-3 Pokorski, 90+1 min. – dobitka po strzale Zugi

22.04.2017 r. Grunwald – AKS Mikołów 1-0
1-0 Zuga, 35 min – po zagraniu Kowalskiego i wybiciu piłki przez Przybylskiego
 
Sezon 2017/2018:
04.11.2017 r. Grunwald – AKS Mikołów 0-8
0-1 Zamojda, 2 min – po dośrodkowaniu Fijoła z rzutu rożnego
0-2 Kot, 6 min – po „podaniu” Poprawy
0-3 Piszczek, 35 min – po podaniu Frankowskiego
0-4 Polak, 39 min – dobitka po strzale Zamojdy
0-5 Piszczek, 54 min – po podaniu Zamojdy
0-6 Zamojda, 66 min – po podaniu Biernackiego
0-7 Zamojda, 78 min – po podaniu Kota
0-8 Kot, 89 min – po podaniu Zamojdy

30.05.2018 r. AKS Mikołów – Grunwald 11-0
1-0 Zamojda, 16 min (karny) – po faulu Wojtaczki na Leszczyńskim
2-0 Kot, 19 min (karny) – po faulu Kowalcze na Kocie
3-0 Leszczyński, 20 min – dobitka po strzale Zamojdy
4-0 Kot, 23 min – po zagraniu Leszczyńskiego
5-0 Przybylski, 38 min – po zgraniu Biernackiego
6-0 Zamojda, 40 min
7-0 Kot, 45 min – po podaniu Leszczyńskiego
8-0 Zamojda, 62 min – po podaniu Kota
9-0 Kot, 70 min – dobitka po strzale w poprzeczkę
10-0 Janoszka, 88 min – z podania Kopytki
11-0 Kopytko, 89 min (głową) – po dośrodkowaniu Janoszki
 
 

Kolegium Sędziów Śląskiego ZPN wyznaczyło trójki sędziowskie, które poprowadzą mecze 6. kolejki Klasy Okręgowej.
 
Sobota, 11:00
Grunwald Ruda Śląska – AKS Mikołów
sędziowie: Daniel Wiejowski – Grzegorz Trybuła, Mateusz Kwiatkowski (Podokręg Zabrze)
 
Slavia Ruda Śląska – Sarmacja Będzin
sędziowie: Jacek Klica – Sławomir Sobiesiak, Jakub Kołodziejczyk (Podokręg Bytom)
 
Sparta Katowice – Źródło Kromołów
sędziowie: Bartosz Niewiadomski – Maciej Jankowski, Adrian Froehlich (Podokręg Bytom)
 
Cyklon Rogoźnik – Górnik Wojkowice
sędziowie: Marcin Kwiecień – Artur Grzelec, Filip Kwiecień (Podokręg Sosnowiec)
 
Sobota, 16:00
CKS Czeladź – Pogoń Imielin
sędziowie: Jakub Bałchanowski – Hubert Jary, Rafał Nowiński (Podokręg Częstochowa)
 
Zagłębie II Sosnowiec – Górnik 09 Mysłowice
sędziowie: Paweł Halamoda – Jarosław Stachowicz, Tomasz Ferdyn (Podokręg Bytom)
 
Niwy Brudzowice Rks Grodziec
sędziowie: Michał Szreniawa – Marcin Miśta, Mariusz Gorczyca (Podokręg Sosnowiec)
 
Niedziela, 15:00
Tęcza Błędów – MK Górnik Katowice
sędziowie: Janusz Mytych – Grzegorz Trybuła, Kamil Fryzeł (Podokręg Zabrze)
 
Niedziela, 16:00
Ostoja Żelisławice – Gks Gieksa Ii Katowice S.A.
sędziowie: Wojciech Rafalski – Piotr Skalski, Dawid Woliński (Podokręg Bytom)
 
źródło: ksslaskizpn.pl
 

Archiwum

Kategorie