Dżokerzy po 12 kolejkach Klasy Okręgowej

W 12. kolejce Klasy Okręgowej grupy 1 trenerzy Górnika 09, Podlesianki i Piasta mieli nosa do zmian.

W Rudzie Śląskiej Kochłowicach gospodarze chcieli przerwać fatalną passę 5 porażek z rzędu, a goście z Mysłowic zachować miano drużyny niepokonanej. Do przerwy było 0-0. Drugą odsłonę Górnik 09 rozpoczął od mocnego uderzenia i w ciągu kilkudziesięciu sekund zadał dwa ciosy. W 48. minucie wynik na 2-0 podwyższył strzałem zza pola karnego w okienko Mateusz Bryk, który wszedł do gry od drugiej połowy. Wynik na 3-0 strzałem „na raty” ustalił w 78. minucie Adrian Bogdański – pojawił się na placu gry 7 minut wcześniej. Tym samym goście mogli cieszyć się 500. dzień bez porażki.

Pogoń Imielin przystępowała do meczu u siebie z Podlesianką w roli lidera. Po 45 minutach miejscowi przegrywali 0-1. Tuż po przerwie podopieczni Grzegorza Rajmana doprowadzili do wyrównania. Trener gości Daniel Kaczor w 65. minucie wpuścił do gry swojego asa, a właściwie dżokera, Radosława Kaczmarczyka, który 4 minuty później przypieczętował z ostrego kąta, jak się ostatecznie okazało, zwycięstwo zespołu z Podlesia 2-1. Porażka kosztowała Pogoń utratę 1. miejsca.

W Bieruniu Nowym Piast, jedyny zespół z kompletem zwycięstw u siebie, podejmował zamykający tabelę i bez punktu, Grunwald. Gospodarze prowadzili już 2-0, a potem 3-1, ale ambitni zawodnicy z Halemby doszli po przerwie na jedną bramkę (3-2). Później jednak drużyna Andrzeja Balona w przeciągu minuty zdobyła dwie bramki i odebrała gościom ochotę do gry. W drugim przypadku – w 66. minucie – podopieczni Teodora Wawocznego nadziali się na kontrę, którą sfinalizował Sławomir Magiera, od 57. minuty na boisku. W końcówce Piast zdobył 6. bramkę (6-2) i było to 6. zwycięstwo w 6. meczu u siebie w tym sezonie.

Dla Bogdańskiego, Kaczmarczyka oraz Magiery były to drugie trafienia jako dżokerów i dołączyli do prowadzących w klasyfikacji Gondzika, Piszczka i Wolnego.

Dżokerzy po 12 kolejkach:

INDYWIDUALNIE:

2 bramki: Bogdański (+1, Górnik 09), Gondzik (Górnik 09), Kaczmarczyk (+1, Podlesianka), Magiera (+1, Piast), Piszczek (Mikołów), Wolny (Kosztowy)

1 bramka: Bryk (+1, Górnik 09), Cuber (Pogoń Imielin), Czapliński (Sparta), Golasz (Górnik 09), R.Grzesik (Urania), Ilnicki (Pogoń Ruda Śl.), Jarczok (Łąka), Jażdżewski (Sokół), Kawulka (Sparta), Kornas (Urania), W.Kowalski (Górnik 09), Lesik (Pogoń Ruda Śl.), Leszków (Wawel), Mąka (Iskra), Parzniewski (Grunwald), Polak (Mikołów), Smajdor (Krupiński), Szczęsny (Ogrodnik), Wojtynek (Sparta), Zając (Ogrodnik)

Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 7-1
Artur Kornas (Urania) w 65. minucie na 5-1 (wszedł w 60. minucie)
Robert Grzesik (Urania) w 78. minucie na 6-1 (wszedł w 70. minucie)

LKS Łąka – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Norbert Jarczok (Łąka) w 88. minucie na 4-1 (wszedł w 85. minucie)

Iskra Pszczyna – AKS Mikołów 1-5
Piotr Piszczek (AKS) w 55. i 78. minucie na 3-1 i 4-1 (wszedł w 46. minucie)

2. kolejka:
Unia Kosztowy – Iskra Pszczyna 2-1
Łukasz Mąka (Iskra) w 69. minucie na 0-1 (wszedł w 61. minucie)

AKS Mikołów – Ogrodnik Tychy 3-2
Paweł Polak (AKS) w 90+3. minucie na 3-2 (wszedł w 60. minucie)

3. kolejka:
Wawel Wirek – Sparta Katowice 1-5
Maciej Wojtynek (Sparta) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 70. minucie)

Górnik 09 Mysłowice – Sokół Wola 5-1
Krzysztof Gondzik (Górnik) w 61. minucie na 4-0 (wszedł w 55. minucie)
Adrian Bogdański (Górnik) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 55. minucie)

4. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Pogoń Imielin 0-4
Grzegorz Cuber (Pogoń) w 90. minucie na 4-0 (wszedł w 65. minucie)

Iskra Pszczyna – Ogrodnik Tychy 3-1
Przemysław Szczęsny (Ogrodnik) w 86. minucie na 1-2 (wszedł w 68. minucie)

5. kolejka:
Górnik 09 Mysłowice – Pogoń Ruda Śląska 2-1
Wojciech Kowalski (Górnik) w 49. minucie na 1-0 (wszedł w 46. minucie)

6. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice 1-4
Hubert Parzniewski (Grunwald) w 90+1. minucie na 1-4 (wszedł w 81. minucie)

7. kolejka:
Sparta Katowice – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Damian Czapliński (Sparta) w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 55. minucie)

LKS Łąka – Piast Bieruń 0-2
Sławomir Magiera (Piast) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 46. minucie)

8. kolejka:
brak

9. kolejka:
Sokół Wola – Grunwald Ruda Śląska 3-0
Jakub Jażdżewski (Sokół) w 77. minucie na 2-0 (wszedł w 59. minucie)

10. kolejka:
Ogrodnik Tychy – Górnik 09 Mysłowice 2-2
Adam Zając (Ogrodnik) w 75. minucie na 2-0 (wszedł w 55. minucie)
Krzysztof Gondzik (Górnik 09) w 79. minucie z karnego na 1-2 (wszedł w 55. minucie)

Unia Kosztowy – Sparta Katowice 3-1
Maciej Wolny (Unia) w 65. minucie z karnego na 2-1 i w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 46. minucie)

Iskra Pszczyna – Wawel Wirek 0-2
Dawid Leszków (Wawel) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 60. minucie)

LKS Łąka – Podlesianka Katowice 3-3
Radosław Kaczmarczyk (Podlesianka) w 90+4. minucie na 3-3 (wszedł w 65. minucie)