Dżokerzy po 11 kolejkach Klasy Okręgowej

Po 11 kolejkach Klasy Okręgowej grupy 1 już wszystkie zespoły mają w swoich szeregach dżokerów. W tym gronie jest nawet najsłabszy w stawce Grunwald mający ledwie trzy trafienia na koncie.

W 11. kolejce kilku rezerwowych zapisało się w protokole bramkami, które w kilku przypadkach miały kluczowe znaczenie dla losów spotkania.

Górnik 09 dwukrotnie obejmował prowadzenie w meczu z Łąką, ale goście za każdym razem doprowadzali do remisu i wynikiem 2-2 zakończyła się I połowa. W 70. minucie na boisku pojawił się Marcin Golasz – 2. mecz z 10 rozpoczął na ławce – i kwadrans później zapewnił zwycięstwo gospodarzom (3-2).

W derbach Rudy Śląskiej do przerwy Pogoń remisowała z Grunwaldem 0-0. Na drugą połowę grający trener gospodarzy Damian Krajanowski puścił do gry Beniamina Ilnickiego – wszystkie 10 meczów tego sezonu rozpoczynał w podstawowym składzie – który w 73. minucie strzałem z ok. 25 metrów otworzył wynik spotkania. Minutę przed końcem meczu gości „dobił” trafieniem „do pustaka” Dawid Lesik – 4. mecz w sezonie i 3. z ławki – przebywający na boisku od 10 minut.

W meczu Krupińskiego z AKS-em zdecydowanym faworytem byli goście. Podopieczni Roberta Gąsiora marnowali jednak na potęgę kolejne sytuacje, za to miejscowi byli skuteczni aż do bólu (3-0). W 90. minucie – po 10 minutach od wejścia – niespodziankę przypieczętował Paweł Smajdor – 8. raz z ławki w 9. meczu – po dalekim wykopie bramkarza i niefortunnym podaniu głową kapitana AKS-u Sebastiana Kubisza.

Sparta przegrywała już z Iskrą 0-2, jednak po trafieniu Rafała Wawrzyńczoka w 50. minucie złapała kontakt. Cztery minuty później trener katowiczan Rafał Lis wpuścił Sebastiana Kawulkę (w poprzednim sezonie najlepszy dżoker wespół z Bartłomiejem Kordoniem z Goczałkowic), który w 72. minucie doprowadził do wyrównania – 6. raz wystąpił jako zmiennik w 9. meczu. Piłka meczowa należała jednak do gości i 3 punkty pojechały do Pszczyny.

Dżokerzy po 11 kolejkach:

INDYWIDUALNIE:

2 bramki: Gondzik (Górnik 09), Piszczek (Mikołów), Wolny (Kosztowy)

1 bramka: Bogdański (Górnik 09), Cuber (Pogoń Imielin), Czapliński (Sparta), Golasz (+1, Górnik 09), R.Grzesik (Urania), Ilnicki (+1, Pogoń Ruda Śl.), Jarczok (Łąka), Jażdżewski (Sokół), Kaczmarczyk (Podlesianka), Kawulka (+1, Sparta), Kornas (Urania), W.Kowalski (Górnik 09), Lesik (+1, Pogoń Ruda Śl.), Leszków (Wawel), Magiera (Piast), Mąka (Iskra), Parzniewski (Grunwald), Polak (Mikołów), Smajdor (+1, Krupiński), Szczęsny (Ogrodnik), Wojtynek (Sparta), Zając (Ogrodnik)

Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 7-1
Artur Kornas (Urania) w 65. minucie na 5-1 (wszedł w 60. minucie)
Robert Grzesik (Urania) w 78. minucie na 6-1 (wszedł w 70. minucie)

LKS Łąka – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Norbert Jarczok (Łąka) w 88. minucie na 4-1 (wszedł w 85. minucie)

Iskra Pszczyna – AKS Mikołów 1-5
Piotr Piszczek (AKS) w 55. i 78. minucie na 3-1 i 4-1 (wszedł w 46. minucie)

2. kolejka:
Unia Kosztowy – Iskra Pszczyna 2-1
Łukasz Mąka (Iskra) w 69. minucie na 0-1 (wszedł w 61. minucie)

AKS Mikołów – Ogrodnik Tychy 3-2
Paweł Polak (AKS) w 90+3. minucie na 3-2 (wszedł w 60. minucie)

3. kolejka:
Wawel Wirek – Sparta Katowice 1-5
Maciej Wojtynek (Sparta) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 70. minucie)

Górnik 09 Mysłowice – Sokół Wola 5-1
Krzysztof Gondzik (Górnik) w 61. minucie na 4-0 (wszedł w 55. minucie)
Adrian Bogdański (Górnik) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 55. minucie)

4. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Pogoń Imielin 0-4
Grzegorz Cuber (Pogoń) w 90. minucie na 4-0 (wszedł w 65. minucie)

Iskra Pszczyna – Ogrodnik Tychy 3-1
Przemysław Szczęsny (Ogrodnik) w 86. minucie na 1-2 (wszedł w 68. minucie)

5. kolejka:
Górnik 09 Mysłowice – Pogoń Ruda Śląska 2-1
Wojciech Kowalski (Górnik) w 49. minucie na 1-0 (wszedł w 46. minucie)

6. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice 1-4
Hubert Parzniewski (Grunwald) w 90+1. minucie na 1-4 (wszedł w 81. minucie)

7. kolejka:
Sparta Katowice – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Damian Czapliński (Sparta) w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 55. minucie)

LKS Łąka – Piast Bieruń 0-2
Sławomir Magiera (Piast) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 46. minucie)

8. kolejka:
brak

9. kolejka:
Sokół Wola – Grunwald Ruda Śląska 3-0
Jakub Jażdżewski (Sokół) w 77. minucie na 2-0 (wszedł w 59. minucie)

10. kolejka:
Ogrodnik Tychy – Górnik 09 Mysłowice 2-2
Adam Zając (Ogrodnik) w 75. minucie na 2-0 (wszedł w 55. minucie)
Krzysztof Gondzik (Górnik 09) w 79. minucie z karnego na 1-2 (wszedł w 55. minucie)

Unia Kosztowy – Sparta Katowice 3-1
Maciej Wolny (Unia) w 65. minucie z karnego na 2-1 i w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 46. minucie)

Iskra Pszczyna – Wawel Wirek 0-2
Dawid Leszków (Wawel) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 60. minucie)

LKS Łąka – Podlesianka Katowice 3-3
Radosław Kaczmarczyk (Podlesianka) w 90+4. minucie na 3-3 (wszedł w 65. minucie)