Dżokerzy po 10 kolejkach Klasy Okręgowej

W 10. kolejce Klasy Okręgowej 5 dżokerów zdobyło 6 bramek.

LKS Łąka już bez trenera Bronisława Loski podejmowała w niedzielę na zakończenie kolejki Podlesiankę. Efekt „nowej miotły” zadziałał częściowo – gospodarze prowadzili już 3-1, ale zremisowali 3-3 (bramki i sytuacje z meczu). W 65. minucie na boisku pojawił się Radosław Kaczmarczyk, czołowy strzelec poprzedniego sezonu (17 bramek). Snajper gości, który zagrał po raz pierwszy w tym sezonie – opuścił mecze ze względu na obowiązki zawodowe – w 4. minucie doliczonego czasu gry drugiej połowy uratował punkt.

Do niespodzianki doszło w Pszczynie. Próbująca utrzymać kontakt z czołówką Iskra uległa grającemu w tym sezonie zdecydowanie poniżej możliwości Wawelowi (podopieczni Tomasza Grozmaniego to 7. zespół ubiegłych rozgrywek). Goście prowadzili od 51. minuty 1-0. Po kwadransie gry drugiej połowy na boisku pojawił się Dawid Leszków, który w 88. minucie ustalił wynik na 2-0.

W meczu na szczycie Unia remisowała do przerwy ze Spartą 1-1. Od początku drugiej odsłony trener gospodarzy Stanisław Gawenda wpuścił do boju Macieja Wolnego (nie grał w ostatnich 4 meczach) i ten w ciągu dwóch minut – między 65. a 67. – zdobył dwa gole zapewniając zwycięstwo drużynie z Kosztów 3-1.

Starcie dwóch beniaminków w Tychach zakończyło się podziałem punktów. W 75. minucie Adam Zając podwyższył prowadzenie Ogrodnika na 2-0 (od 20 minut przebywał na boisku) i miejscowi byli bliscy odniesienia drugiego zwycięstwa w sezonie – pierwsze i jedyne zwycięstwo zanotowali na inaugurację z Grunwaldem ponad 2 miesiące temu… Gospodarze 3 punktów nie dowieźli jednak do końca. W 79. minucie Krzysztof Gondzik zdobył z karnego bramkę kontaktową (wszedł w 55. minucie), a remis na cztery minuty przed końcem meczu zapewnił Górnikowi 09 najlepszy strzelec zespołu Marcin Jaszczuk.

Dżokerzy po 10 kolejkach:

INDYWIDUALNIE:

2 bramki: Gondzik (Górnik 09), Piszczek (Mikołów), Wolny (Kosztowy)

1 bramka: Bogdański (Górnik 09), Cuber (Pogoń Imielin), Czapliński (Sparta), R.Grzesik (Urania), Jarczok (Łąka), Jażdżewski (Sokół), Kaczmarczyk (Podlesianka), Kornas (Urania), W.Kowalski (Górnik 09), Leszków (Wawel), Magiera (Piast), Mąka (Iskra), Parzniewski (Grunwald), Polak (Mikołów), Szczęsny (Ogrodnik), Wojtynek (Sparta), Zając (Ogrodnik)

Urania Ruda Śląska – Krupiński Suszec 7-1
Artur Kornas (Urania) w 65. minucie na 5-1 (wszedł w 60. minucie)
Robert Grzesik (Urania) w 78. minucie na 6-1 (wszedł w 70. minucie)

LKS Łąka – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Norbert Jarczok (Łąka) w 88. minucie na 4-1 (wszedł w 85. minucie)

Iskra Pszczyna – AKS Mikołów 1-5
Piotr Piszczek (AKS) w 55. i 78. minucie na 3-1 i 4-1 (wszedł w 46. minucie)

2. kolejka:
Unia Kosztowy – Iskra Pszczyna 2-1
Łukasz Mąka (Iskra) w 69. minucie na 0-1 (wszedł w 61. minucie)

AKS Mikołów – Ogrodnik Tychy 3-2
Paweł Polak (AKS) w 90+3. minucie na 3-2 (wszedł w 60. minucie)

3. kolejka:
Wawel Wirek – Sparta Katowice 1-5
Maciej Wojtynek (Sparta) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 70. minucie)

Górnik 09 Mysłowice – Sokół Wola 5-1
Krzysztof Gondzik (Górnik) w 61. minucie na 4-0 (wszedł w 55. minucie)
Adrian Bogdański (Górnik) w 87. minucie na 5-1 (wszedł w 55. minucie)

4. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Pogoń Imielin 0-4
Grzegorz Cuber (Pogoń) w 90. minucie na 4-0 (wszedł w 65. minucie)

Iskra Pszczyna – Ogrodnik Tychy 3-1
Przemysław Szczęsny (Ogrodnik) w 86. minucie na 1-2 (wszedł w 68. minucie)

5. kolejka:
Górnik 09 Mysłowice – Pogoń Ruda Śląska 2-1
Wojciech Kowalski (Górnik) w 49. minucie na 1-0 (wszedł w 46. minucie)

6. kolejka:
Grunwald Ruda Śląska – Górnik 09 Mysłowice 1-4
Hubert Parzniewski (Grunwald) w 90+1. minucie na 1-4 (wszedł w 81. minucie)

7. kolejka:
Sparta Katowice – Pogoń Ruda Śląska 4-1
Damian Czapliński (Sparta) w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 55. minucie)

LKS Łąka – Piast Bieruń 0-2
Sławomir Magiera (Piast) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 46. minucie)

8. kolejka:
brak

9. kolejka:
Sokół Wola – Grunwald Ruda Śląska 3-0
Jakub Jażdżewski (Sokół) w 77. minucie na 2-0 (wszedł w 59. minucie)

10. kolejka:
Ogrodnik Tychy – Górnik 09 Mysłowice 2-2
Adam Zając (Ogrodnik) w 75. minucie na 2-0 (wszedł w 55. minucie)
Krzysztof Gondzik (Górnik 09) w 79. minucie z karnego na 1-2 (wszedł w 55. minucie)

Unia Kosztowy – Sparta Katowice 3-1
Maciej Wolny (Unia) w 65. minucie z karnego na 2-1 i w 67. minucie na 3-1 (wszedł w 46. minucie)

Iskra Pszczyna – Wawel Wirek 0-2
Dawid Leszków (Wawel) w 88. minucie na 2-0 (wszedł w 60. minucie)

LKS Łąka – Podlesianka Katowice 3-3
Radosław Kaczmarczyk (Podlesianka) w 90+4. minucie na 3-3 (wszedł w 65. minucie)

źródło: na podstawie portalu laczynaspilka.pl