Drugi walkower Szopienic – Wawel w sobotę z awansem bez gry?

Po raz drugi w sezonie UKS Szopienice został ukarany walkowerem – najpierw za nieodbytą karę za 4. żółtą kartkę, a teraz za nieopłaconą w terminie 3. żółtą kartkę.

Komisja ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice zweryfikowała mecz 22. kolejki z 26 maja Urania II Ruda Śląska – UKS Szopienice (na boisku 1-4) jako walkower 3-0 i 3 punkty na korzyść Uranii II z powodu gry w UKS-ie nieuprawnionego zawodnika, Tomasza Wentkowskiego, który nie miał opłaconej 3. żółtej kartki.

Pierwszym walkowerem UKS został ukarany za mecz 18. kolejki z AKS-em II Mikołów z 27 kwietnia (na boisku 8-1).

Po tej decyzji zespół z Katowic stracił nawet matematyczne szanse na zajęcie 1. miejsca.

ZOBACZ: Tabela po decyzji Komisji ds. Rozgrywek Podokręgu Katowice

W najbliższej kolejce Wawel Wirek może świętować awans bez wychodzenia na boisko (otrzyma 3 punkty za mecz ze Śląskiem II). Warunkiem jest strata punktów (maksimum remisy) sąsiadów z Rudy Śląskiej – Jastrzębia i Grunwaldu. Bielszowiczanie podejmą rezerwę Siemianowiczanki, pogromcę czołówki, która ostatnio urwała punkty u siebie Grunwaldowi (0-0) czy pokonała na wyjeździe Józefkę (3-1). „Zieloni” zagrają u siebie z UKS-em Szopienice (w sobotę przerwał serię 8 zwycięstw Wawelu wiosną), który na boisku przegrał w tej rundzie tylko z… Siemianowiczanką II (0-2).