Dawid Ogłoza: „Ważne, że są trzy punkty”

Dawid Ogłoza dwoma bramkami poprowadził Grunwald do zwycięstwa w derbach Halemby z Gwiazdą 3-1. Był to dla niego 200. mecz ligowy w barwach Grunwaldu (103 w trampkarzach, 23 w juniorach i 74 w I zespole) oraz bramki nr 138 i 139 (75 w trampkarzach, 28 w juniorach i 36 w I zespole).

Ciekawostką jest fakt, że swój pierwszy oficjalny mecz ponad 9 lat temu rozegrał z Gwiazdą, a 200. również przypadł w pojedynku z tym zespołem.

„Czorny” lub „Dawcio” – jak mówią do Niego koledzy, już nie raz pokazał, że strzałami zza szesnastki potrafi wprowadzić w euforię kibiców Grunwaldu. Tym razem takim uderzeniem otworzył wynik spotkania. Na 2-0 dopełnił praktycznie formalności z kilku metrów po podaniu Dariusza Kota. Oto, co powiedział nam ofensywny pomocnik „Zielonych” po meczu derbowym:
– Mecz z Gwiazdą nie był łatwym spotkaniem. To chyba jeden z najgorszych meczów w naszym wykonaniu w tym sezonie. Ważne, że zdobyliśmy dwie bramki na początku spotkania, bo one ustawiły mecz. W drugiej połowie to już była niby taka formalność – niby goście nam zagrażali, sytuacje sobie stwarzali. My tak samo, choć mogliśmy więcej goli strzelić, ale ważne, że wygraliśmy i jedziemy do przodu.
Na pewno gdzieś tam nam siedział w głowach mecz sprzed roku i wynik 2-2. Chcieliśmy się odkuć za tamten remis i udało się. Ważne, że są trzy punkty. Naszym celem jest teraz wygrać dwa ostatnie spotkania w rundzie jesiennej i utrzymać pozycję lidera.

Rozmawiał: sw_franek

Wracając do goli Dawida Ogłozy, to jedną z piękniejszych strzelił dwa lata temu w Halembie, a dokładnie 10 listopada 2018 roku przeciwko Śląskowi II Świętochłowice (bramka na 2-0).

Dawid Ogłoza urodził się 1 października 2001 roku. Jest wychowankiem Grunwaldu. Od początku swojej przygody z piłką występuje w ofensywie. Pierwszy mecz w Grunwaldzie rozegrał 10 października 2011 r. (strzelił w debiucie gola) w Halembie w derbach z Gwiazdą (zespół Gwiazdy prowadził obecny trener I zespołu Michał Grzywaczewski). „Zieloni” przegrali spotkanie 5. kolejki ligi trampkarzy 3-10. Ze składu z tamtego meczu oprócz Dawida Ogłozy w I zespole grają Robert Burdzik (24 mecze w I zespole) i Jakub Wojtaczka (72 mecze w I zespole). Ponadto w rundzie wiosennej 2012 debiutował w trampkarzach Michał Kowalczyk (33 mecze w I zespole). Z kolei porównując składy Gwiazdy z 10.10.2011 i 11.11.2020, to w obu tych meczach wystąpił Maksymilian Dworaczek.

Debiut Dawida Ogłozy w trampkarzach:
10.10.2011 Grunwald – Gwiazda Ruda Śląska 3-10 (2-5)
Bramki dla Grunwaldu: Gurbisz w 8. minucie (na 1-1), Ogłoza w 26. minucie (na 2-5), Burdzik w 50. minucie (3-8)
Skład:
(przy nazwisku zawodnika liczba meczów w trampkarzach 2001 po meczu z Gwiazdą)
D. Mryka-5 – J. Wojtaczka-5, Ł. Kurzeja-4, K. Aruczan-4, D. Ogłoza-1, R. Burdzik-5, K. Witek-5, R. Gurbisz-4
Grali również: D. Wawreńczuk-3, Sz. Mryka-5, K. Ulbrych-4, Ł. Kurpas-2, A. Dreszer-5, D. Marczyk-4, D. Palacz-5, Sz. Błażejewski-5, M. Brachmański-2
Trener: Dariusz Czech-5

Dawid Ogłoza najczęściej w ataku w trampkarzach i juniorach grał z Adamem Goszem (trenerem był Dariusz Czech), który jest obecnie czołowym zawodnikiem Jastrzębia Bielszowice i strzelcem Klasy A (8 bramek na koncie). „Dawcio” debiutował w I zespole w wieku 15 lat – 1 kwietnia 2017 roku w wygranym u siebie meczu Klasy Okręgowej 2-1 z LKS-em Łąka.

W I zespole ustrzelił jak na razie jednego hat tricka – 28.04.2018 roku w meczu derbowym w Halembie z Wawelem Wirek (3-3). Był to jedyny punkt Grunwaldu w sezonie 2017/2018.

Zobacz: 1-0 Ogłoza, 14 min

Zobacz: 2-2 Ogłoza, 60 min

Zobacz: 3-2 Ogłoza, 63 min

Debiut Dawida Ogłozy w I zespole:
1.04.2017 Grunwald – LKS Łąka 2-1 (0-0)
Bramki dla Grunwaldu: Spalony w 59. (na 1-0) i 63. minucie (na 2-0)
Skład:
M. Lamlih – D. Poprawa, M. Pokorski, M. Szymański, R. Kowynia – M. Malec, D. Kowalski (kpt), D. Babisz, D. Lesik (66. D. Ogłoza) – M. Zuga (75. T. Rutkowski), A. Spalony (90+2. A. Bartoszek)
Rezerwa: M. Merta – Sz. Skrzypek, J. Wojtaczka
Trener: Jacek BRATEK

Z tego meczu w I zespole, oprócz Dawid Ogłozy, grają jeszcze Damian Poprawa i Jakub Wojtaczka.