Daniel Mleczko: „Wynik mówi sam za siebie”

W meczu z Jastrzębiem Bielszowice bramkę w 12. minucie otwierającą wynik spotkania, a zarazem swoją pierwszą dla „Zielonych”, strzelił Daniel Mleczko (na zdjęciu z numerem 18.), najbardziej doświadczony zawodnik Grunwaldu, który zasilił zespół z Halemby w lipcu tego roku.

„Mleko” w I połowie jeszcze dwukrotnie niepokoił bramkę gości – w 23. minucie po jego strzale piłka odbiła się od nogi obrońcy i przeszła obok bramki, a 120 sekund później był minimalnie wolniejszy od bramkarza Jastrzębia. Z kolei w drugiej części mógł podwyższyć wynik na 2-0, ale trafił w nogi obrońcy, a w 67. minucie w sytuacji sam na sam zagrał zespołowo i wyłożył piłkę do pustej bramki Dawidowi Ogłozie.

Oto, co powiedział nam „na gorąco” po meczu:

– Zagraliśmy dzisiaj bardzo dobrze i przeciwnik nie stworzył żadnej sytuacji. Kontrolowaliśmy grę przez całe spotkanie, a gole padały po dobrych podaniach. Wynik 5-0 mówi sam za siebie.
W 67. minucie, w sytuacji sam na sam, dostrzegłem nadbiegającego z lewej strony Dawida Ogłozę, któremu wystarczyło tylko dobrze podać, by włożył piłkę „do pustaka”. Gdybym sam próbował strzelić, to mógłbym nie trafić.