Daniel Babisz: Kontynuować dobrą passę

Można śmiało powiedzieć, że Daniel Babisz (rocznik 1994) w Grunwaldzie czuje się jak w domu. Tu na boisku się wychował (w latach 2004-2005 i 2006-2008 wystąpił w 55 meczach trampkarzy, w których strzelił 36 bramek), na które, jako mieszkaniec Halemby, miał niedaleko. Po kilku latach wojażów (Gwarek Zabrze, Tempo Paniówki) powrócił jako senior do Grunwaldu i debiut w I zespole okrasił trafieniem na 2-1. Oto, co powiedział po derbowym meczu z Pogonią:

– Warunki do gry były trudne, ale jakoś poszło. Myślę, że nie zagrałem źle, było nawet całkiem dobrze. Teraz trzeba kontynuować dobrą passę.

Daniel Babisz zapytany, czy środek pomocy to jest jego nominalna pozycja, odpowiedział:

– Wcześniej grałem na boku pomocy i boku obrony. Trener Bratek przesunął mnie na środek pomocy i nie miałem z tym problemu.

Pierwsze zdjęcie: Daniel Babisz w sparingu z Ostoją Żelisławice (foto: Leszek)

Drugie zdjęcie: Daniel Babisz po meczu z Pogonią (foto: sw_franek)

Z kart historii

Poniżej zdjęcie rocznika 1994 z 2008 roku. Zostało zrobione 05.04.2008 roku. (foto: sw_franek)