Czas na derby Halemby

W niedzielę o godz. 13:00 na sztucznym boisku w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu odbędą się derby Halemby pomiędzy Gwiazdą a Grunwaldem.

Na naszej stronie przeprowadzimy tekstową relację na żywo.

Drużyna prowadzona przez Michała Grzywaczewskiego zajmuje bezpieczne, 7. miejsce w tabeli, natomiast Grunwald plasuje się na 2. pozycji i traci do lidera tylko trzy oczka.

Jak pokazały wiosenne wyniki, gospodarze to zespół, który może pokonać każdego, ale też zaskoczyć „in minus”. Gwiazda przegrała m.in. 0-5 na Hetmanie, by w kolejnej kolejce wygrać na boisku kandydata do awansu, Józefki, 2-1. Następnie rozgromiła dobrze spisującego się wiosną Strażaka 10-0, a kilka dni później uległa Wyzwoleniu 1-5. Na pewno nie można sugerować się porażką przed tygodniem na wyjeździe z Kolejarzem 0-1, ponieważ tam Gwiazda zagrała bez wielu podstawowych zawodników. Derby rządzą się swoimi prawami i czeka nas zapewne ciekawy i zacięty pojedynek.

Zobacz: zapowiedź na stronie Gwiazdy

Gwiazda zagra z Grunwaldem po raz trzeci w historii spotkań seniorskich, ale po raz pierwszy u siebie w Nowym Bytomiu:

Sezon 2019/2020
8. kolejka: 06.10.2019 Grunwald – Gwiazda 2-2 (0-1)

Sezon 2020/2021
11. kolejka: 11.11.2020 Grunwald – Gwiazda 3-1 (2-0)

Więcej: Derby Halemby