2 zespoły awansują do „okręgówki”

Zarząd Śląskiego Związku Piłki Nożnej przyjął regulaminy na sezon 2019/2020.

Jedna ze zmian jest taka – a właściwie to powrót do tego, co obowiązywało przez wiele lat – że z katowickiej Klasy A ponownie dwa pierwsze zespoły wywalczą awans do Klasy Okręgowej:
„Drużyny, które w sezonie 2019/2020 zajmą 1. i 2. miejsca w rozgrywkach Klasy A w Podokręgach Bytom, Zabrze, Racibórz, Rybnik, Katowice, Sosnowiec, Bielsko-Biała, Tychy, Skoczów i Żywiec awansują bezpośrednio do Klasy Okręgowej (…)”.

Awanse dwóch pierwszych drużyn to dobra wiadomość dla spadkowiczów – Górnika 09 Mysłowice i Wyzwolenia Chorzów – którzy będą mogli w komplecie powrócić do Klasy Okręgowej, a także dla zespołów „Serie A”, że nie tylko mistrz wywalczy promocję szczebel wyżej.

Klasa Okręgowa grupa 4 Katowice-Sosnowiec w sezonie 2019/2020 będzie liczyła 18 zespołów i spadną z niej zespoły z miejsc 14-18. Od sezonu 2020/2021 w „okręgówce” zagra 16 drużyn.

Nastąpiło kilka zmian w Pucharze Polski. Będzie można dokonać 7 zmian (tak jak w lidze maksymalnie 4 po przerwie) – do tej pory obowiązywały 4 zmiany w ciągu całego meczu. Ponadto, jak to miało miejsce na szczeblu Podokręgów, na szczeblu Śląskiego ZPN nie będzie dogrywki. Po wyniku nierozstrzygniętym po 90 minutach sędzia zarządzi konkurs rzutów karnych. Doszła również nagroda finansowa za zwycięstwo na szczeblu Podokręgu w wysokości 2.000 zł (nagrody wypłaca Śląski ZPN). Bez mian jest natomiast nagroda dla triumfatora na szczeblu Śląskiego ZPN i finalisty – odpowiednio 40.000 zł i 10.000 zł (nagrody wypłaca PZPN).

źródło: slzpn.katowice.pl