„TAURON Energetyczny Junior Cup” – rocznik 2011 zagra w finale w Krakowie

100 drużyn piłkarskich na 100-lecie niepodległości Polski walczy o zwycięstwo w turnieju halowym „TAURON Energetyczny Junior Cup”, którego organizatorem jest TAURON Polska Energia S.A. Eliminacje odbywały się w krakowskiej TAURON Arenie (16 października), Hali Centrum w Dąbrowie Górniczej (17 października) i wrocławskiej Hali Orbita (18 października), a wielki finał zaplanowano w Krakowie na początku 2019 roku.

W środę w Dąbrowie Górniczej zagrały zespoły Grunwaldu z roczników 2009, 2010 i 2011. Trzydzieści drużyn podzielono według roczników na sześć grup.

Pomimo, że dla niektórych zawodników były to pierwsze w życiu zmagania na hali, a dla większości pierwsze od lutego, nasze drużyny zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując odpowiednio trzecie (2009), drugie (2010) oraz pierwsze miejsce (2011) w swoich grupach.

Rocznik 2011 wygrał wszystkie mecze w grupie i awansował do finału w Krakowie, który planowany jest w styczniu 2019. W fazie pucharowej, gdzie zagrały połączone roczniki, „Zieloni” ulegli MKS-owi Zaborze. Okazja do rewanżu nadarzy się już w styczniu. W grupie, w której przeciwnikami były zespoły AP Champions Tarnowskie Góry, Akademia I Pyskowice, Akademia II Pyskowice i MKS Poręba, nasi zawodnicy zdobyli komplet punktów i w każdym z meczów nie pozostawili wątpliwości, która z ekip zasłużyła na zwycięstwo.

Rocznik 2011 zagrał w składzie:
Czachor – Pludra, Stępień, Wawro, B.Gawenda, Dera, Androsz
Trener: Marcin Stępień

Wyniki:
Grunwald – AP Champions Tarnowskie Góry 7-1 (B.Gawenda 3, Pludra 3, Wawro)
Grunwald – Akademia II Pyskowice 5-1 (Wawro 3, B.Gawenda, Stępień)
Grunwald – Akademia I Pyskowice 3-1 (B.Gawenda, Pludra, Stępień)
Grunwald – MKS Poręba 5-0 (Stępień 2, Dera, B.Gawenda, Wawro)

Rocznik 2010 wygrał trzy z czterech meczów grupowych, ale nie awansował do finału w Krakowie tylko poprzez gorszy bilans bramek od dwóch drużyn, które zajęły drugie miejsca w swoich grupach. Dlatego śmiało można powiedzieć, że występ tej drużyny również zasługuje na równie wielkie słowa pochwały.

Rocznik 2010 zagrał w składzie:
L.Gawenda – Myśliwczyk, Adamczyk, Skuła, Głód, Grysla
Trenerzy: Ireneusz Adamczyk i Marcin Stępień

Wyniki:
Grunwald – Ruch Stanowice 4-0 (Myśliwczyk 3, Skuła)
Grunwald – MUKP Dąbrowa Górnicza 2-5 (Adamczyk )
Grunwald – Akademia Pyskowice 2-1 (Myśliwczyk 2)
Grunwald – MKS Poręba 2-1 (Adamczyk 2)

Wyniki uzyskane przez rocznik 2009 pozwoliły zająć tylko trzecie miejsce w grupie, choć nie ma co ukrywać, że apetyty były dużo, dużo większe.

Rocznik 2009 zagrał w składzie:
Mazurek – Piecuch, Gans, Wiciok, M.Józiak, K.Józiak
Trener: Ireneusz Adamczyk

Wyniki:
Grunwald – MKS Poręba 5-1 (Gans 4, M.Józiak)
Grunwald – Góral Istebna 3-5 (K.Józiak 2, Gans)
Grunwald – MKS Zaborze 1-3 (Wiciok)
Grunwald – Akademia Pyskowice 3-0 walkower (brak przeciwnika)

źródło: Facebook Grunwaldu rocznika 2009, 2010 i 2011