Rocznik 2009 zwyciężył w turnieju z okazji 100-lecia Slavii

W sobotę rocznik 2009 wystąpił w pierwszym zimowym turnieju halowym. Z okazji 100-lecia istnienia Slavii Ruda Śląska podopieczni Ireneusza Adamczyka zaprezentowali się w Bielszowicach.

Los przydzielił „Zielonych” do grupy B. Pierwszym rywalem była Pogoń Ruda Śląska. Mecz zakończył się zwycięstwem Grunwaldu 3-1 (Myśliwczyk, Gans, Pozor). W drugim spotkaniu z MKS-em Zaborze padł remis 1-1 (Myśliwczyk). W ostatnim pojedynku grupowym halembianie pokonali Slavię II Ruda Śląska 1-0 (Gans). Zmagania fazy grupowej Grunwald zakończył na pierwszym miejscu, a druga była Pogoń Ruda Śląska. W grupie A awans do półfinałów z pierwszego miejsca uzyskał Wawel Wirek, a jako druga zameldowała się Slavia I Ruda Śląska. I właśnie drużyna gospodarzy stanęła naszym zawodnikom na drodze do finału. W tym meczu podopieczni Ireneusza Adamczyka zagrali bardzo dobrze notując wysokie zwycięstwo 8-0 (Gans 4, Pozor 2, Jandzio, Adamczyk). W drugim półfinale Pogoń pokonała Wawel 1-0 i tym samym o wygraną w całych zawodach znów Grunwald zagrał z ekipą z Nowego Bytomia. Mecz finałowy od początku do końca był pod kontrolą „Zielonych” i zakończył się wynikiem 6-0 (Gans 2, Pozor 2, Myśliwczyk, Adamczyk). Tym samym jubileuszowy puchar pojechał do Halemby. Nagrodę indywidualną – tytuł króla strzelców – zdobył Dominik Gans z 8 bramkami, jednak warto podkreślić, że zarówno na sukces drużynowy, jak i indywidualny, solidnie pracowali wszyscy chłopcy.

źródło: Facebook rocznika 2009