Rocznik 2009 rywalizował w Mysłowicach

W niedzielę w Mysłowicach odbył się turniej rocznika 2009 z udziałem Grunwaldu.

Formuła turnieju była ciekawa, inna niż w pozostałych tego typu rozgrywkach. Rozpoczęło się od eliminacji, gdzie losowanie wyłoniło cztery pary spośród ośmiu uczestników zawodów. Nasz zespół trafił na Górnika Piaski. Mecz zakończył się wygraną naszej drużyny 1-0. Zwycięstwo to spowodowało, że w dalszej części turnieju Grunwald grał w tzw. „Lidze Mistrzów”. Była to silniejsza grupa, gdzie znaleźli się zwycięzcy par eliminacyjnych. Przegrani rywalizowali dalej w tzw. „Lidze Europejskiej”. Zwycięstwo z Górnikiem zagwarantowało ponadto „Zielonym” co najmniej czwarte miejsce w całym turnieju.

W fazie „Ligi Mistrzów” Grunwald uległ Jedności Siemianowice 0-3, następnie Unii Kosztowy 1-2 i Olimpii Piekary 0-2. W ostatnim meczu turnieju podopieczni Ireneusza Adamczyka zagrali z czwartą drużyną „Ligi Europejskiej” MKS-em Mysłowice. W regulaminowym czasie gry było 0-0, natomiast po emocjonujących rzutach karnych nasz zespół zwyciężył 3-1. Najlepszym zawodnikiem całego turnieju został wybrany nasz kapitan Dominik Gans.
Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, a nasi chłopcy zebrali kolejne ważne doświadczenie. Ostatecznie uzyskane rezultaty nie pozwoliły poprawić czwartego miejsca, ale nie ono było najważniejsze. Kolejny raz w naszej drużynie zagrali chłopcy z młodszych roczników.