Liga Żaków zakończona

Najmłodsi zawodnicy Grunwaldu grający w Lidze Żaków zakończyli rundę jesienną turniejami w Siemianowicach i Kosztowach.

W piątek 13 października w Siemianowicach zagrali: APN Siemianowice (gospodarz), Rozwój Katowice i Grunwald. Tradycyjnie już jeden zespół nie dotarł na turniej, tym razem był to APN Katowice. W pierwszym meczu nasi młodsi piłkarze pokonali Rozwój Katowice 7-1, a w drugim spotkaniu zremisowali z gospodarzami z Siemianowic 5-5. Szczególnie drugi pojedynek dostarczył licznie zgromadzonej widowni sporo emocji. Gracze obu drużyn odpowiadali na bramkę bramką, ambitnie walcząc o każdą piłkę. Nasi chłopcy pokazali ogromny charakter i wolę walki nie zważając na drobne urazy, które ich dotknęły.

Z kolei w niedzielę 22 października w Mysłowicach odbył się ostatni turniej, w którym wzięły udział drużyny Unii Kosztowy (gospodarz), Gwiazdy Ruda Śląska i Grunwaldu. Do Kosztów nie dotarła Victoria Katowice. Tym razem nasi chłopcy musieli uznać wyższość rywali przegrywając oba mecze: 1-3 z Unią i 0-10 z Gwiazdą. Dla naszych zawodników była to dobra lekcja mobilizująca do systematycznej pracy na treningach i podnoszenia swoich umiejętności.

Podopieczni Ireneusza Adamczyka powoli kończą treningi „pod chmurką” i wkrótce przeniosą się na zajęcia do hali.