2. i 3. miejsce rocznika 2009

Kilka dni temu rocznik 2009 wziął udział w dwóch turniejach, które zakończył na podium.

Najpierw nasza drużyna zagrała w halowym turnieju w Chorzowie. Mecze odbywały się na dwóch boiskach ze sztuczną nawierzchnią pod balonem. W turnieju wystartowało osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W rundzie zasadniczej Grunwald zanotował następujące wyniki:
Grunwald – Gwarek Tarnowskie Góry 5-0 (Gans 2, M.Józiak 2, Myśliwczyk)
Grunwald – GKS Tychy 3-3 (Gans 3)
Grunwald – UKS Szopienice 2-3 (Gans 2)
Powyższe wyniki pozwoliły zająć drugie miejsce w grupie i awansować do fazy finałowej z szansą na zwycięstwo w całej imprezie. Na tym etapie w meczach „każdy z każdym” najlepiej zaprezentował się zespół FA Bielsko, który wygrał trzy spotkania i bezdyskusyjnie triumfował w zawodach. Pozostałe trzy ekipy odniosły po jednym zwycięstwie i poniosły po dwie porażki. Zgodnie z regulaminem o kolejności decydowała mała tabela pomiędzy zainteresowanymi drużynami. Dzięki lepszemu bilansowi bramkowemu „Zieloni” byli najlepsi i zajęli drugie miejsce w całym turnieju.
Wyniki w finałowej czwórce:
Grunwald – GLKS Wilkowice 3-0 (Gans 2, M.Józiak)
FA Bielsko – Szopienice 5-0
Grunwald – FA Bielsko 2-4 (Gans, Adamczyk)
Wilkowice – Szopienice 6-2
Grunwald – Szopienice 1-2 (Gans)
Bielsko – Wilkowice 5-0

Mała tabela decydująca o miejscach 2-4:
Grunwald 3 pkt 4-2
Wilkowice 3 pkt 6-5
Szopienice 3 pkt 4-7
Zawody były wyrównane i bardzo emocjonujące, a przy odrobinie szczęścia mogły zakończyć się dla naszej drużyny jeszcze lepiej.

Najlepszym zawodnikiem całych zawodów zdaniem organizatorów turnieju został wybrany kapitan Grunwaldu Dominik Gans.

Kadra Grunwaldu:
D.Krawczyk, K.Kołacz, M.Józiak, D.Gans, O.Wiciok, K.Józiak, S.Mazurek, D.Piecuch, B.Adamczyk, B.Myśliwczyk
Trener: Ireneusz Adamczyk

Po drugim miejscu w Chorzowie trzecie miejsce w turnieju w Bielszowiach „Jastrząb Cup” pozostawiło spory niedosyt. Nasz zespół był jednym z kandydatów do zwycięstwa w imprezie, ale nie udało się wygrać. Wyniki Grunwaldu w rundzie zasadniczej:
Grunwald – Jastrząb II Bielszowice 3-0 (Gans 3)
Grunwald – Slavia Ruda Śląska 2-0 (Gans, Wiciok)
Grunwald – Ruch Chorzów 0-1
Halembianie wraz z Ruchem Chorzów awansowali do półfinałów, gdzie spotkali się z rewelacyjnie spisującą się tego dnia drużyną Wawelu Wirek. Grunwald przegrał walkę o finał 0-1. Na pocieszenie pozostało zwycięstwo 3-1 w meczu o 3. miejsce z Pogonią Ruda Śląska. Wszystkie bramki zdobył Gans. W meczu finałowym Wawel wygrał z Ruchem Chorzów 1-0.
Warto nadmienić, że na zakończenie puchary oraz medale młodym zawodnikom wręczał bramkarz Górnika Zabrze Tomasz Loska.

Kadra Grunwaldu:
D.Krawczyk, M.Józiak, S.Mazurek, D.Gans, O.Wiciok, F.Brachmański, S.Duda