2008: Liga Żaków rozpoczęta (15 zdjęć)

Zawodnicy Grunwaldu z roczników 2008 i 2009 rozpoczęli zmagania w Lidze Żaków.

W pierwszym turnieju w rundzie wiosennej, który odbył się dzisiaj na Orliku na Osiedlu Tysiąclecia w Katowicach, „Zieloni” rozpoczęli od zwycięstwa z gospodarzem ŚTS-em Katowice, później doznali porażki w meczu derbowym z Gwiazdą, następnie zremisowali z Victorią i w ostatnim meczu turnieju przegrali z GKS-em GieKSą II.

Mecze trwały po 12 minut, a zespoły grał w 5-osobowych składach (4 + bramkarz).

Jeśli chodzi o Grunwald, to turniej trzeba ocenić w sumie na plus – była radość ze strzelonych bramek, ale też i polały się łzy, kiedy bramkarz Michał Janiec zderzył się z rywalem z GKS-u i musiał opuścić boisko. Jego miejsce między słupkami zajął Łukasz Wróbel i nawet dalekim wykopem spod własnej bramki zdobył gola!

Kolejny turniej za dwa tygodnie w Halembie – 23 kwietnia o godz. 9:00. Grunwald będzie gościł AKS Mikołów, GKS GieKSę III Katowice, APN Katowice i Górnika II 09 Mysłowice.

Wyniki meczów turnieju w Katowicach:
Grunwald pauzował
GKS GieKSa II Katowice – ŚTS Katowice 0-1
Victoria Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 0-9

Gwiazda pauzowała
ŚTS Katowice – Grunwald Ruda Śląska 0-2 (J.Powała 2)
GKS GieKSa II Katowice – Victoria Katowice 6-6

GieKSa II pauzowała
Gwiazda Ruda Śląska – Grunwald Ruda Śląska 4-0
ŚTS Katowice – Victoria Katowice 4-2

ŚTS pauzował
GKS GieKSa II Katowice – Gwiazda Ruda Śląska 0-3