XVIII turniej im. J. Walczucha: zwycięstwo Grunwaldu (24 zdjęcia)

Dzisiaj w hali MOSiR w Halembie odbył się XVIII Halowy Turniej Piłki Nożnej rocznika 2007 im. Jana Walczucha.

W turnieju organizowanymn przez GKS Grunwald wzięło udział 6 zespołów – Gwiazda Ruda Śląska, Pogoń Ruda Śląska, Polonia Łaziska Górne, Wawel Wirek oraz Grunwald I i Grunwald II. Grano systemem „każdy z każdym”, a mecze trwały po 15 minut.

Wyniki:
Grunwald IGrunwald II 5:0 (Gaweł 3, Weber 2)
Polonia – Gwiazda 0:3 (Chmielewski 2, Dobroń)
Pogoń – Wawel 0:2 (Badura, Holeczek)

Grunwald I – Polonia 2:2 (Gaweł 2 – Matyka, Roszer)
Gwiazda – Wawel 1:3 (Chmielewski – Kocjan 2, Badura)
Grunwald II – Pogoń 2:0 (Guc, Skiba)

Grunwald I – Gwiazda 1:0 (Gaweł)
Pogoń – Polonia 0:1 (Roszer)
Grunwald II – Wawel 0:2 (Badura, Kocjan)

Grunwald I – Pogoń 1:0 (Gazda)
Wawel – Polonia 1:0 (Kocjan)
Gwiazda – Grunwald II 4:0 (Chmielewski 2, Doleżych, Rawicz-Grotowska)

Grunwald I – Wawel 1:0 (Gaweł)
Grunwald II – Polonia 1:3 (Skiba – Szrubarz 3)
Gwiazda – Pogoń 4:0 (Chmielewski 2, Gnutek, Wesołowski)

Tabela końcowa:
1. GKS Grunwald I Ruda Śląska – 13 punktów, bramki: 10-2 (trener: Michał Jendryczko)
2. GKS Wawel Wirek – 12 punktów, bramki: 8-2 (trener: Marek Feige)
3. SRS Gwiazda Ruda Śląska – 9 punktów, bramki: 12-4 (trener: Alicja Wojciuch)
4. KS Polonia Łaziska Górne – 7 punktów, bramki: 6-7 (trener: Andrzej Sikora)
5. GKS Grunwald II Ruda Śląska – 3 punkty, bramki: 3-14 (trener: Michał Jendryczko)
6. MKS Pogoń Ruda Śląska – 0 punktów, bramki: 0-10 (trener: Artur Opeldus)

Najlepszy Zawodnik: Dawid Chmielewski (Gwiazda)
Najlepszy Bramkarz: Mariusz Wicik (Wawel)
Król Strzelców: Jakub Gaweł (Grunwald) – 7 bramek

Grunwald I wystąpił w składzie:
Szymon Jastrzembski – Jakub Gaweł, Bartłomiej Gazda, Michał Kiołbasa, Tomasz Konopka, Miłosz Weber, Maksymilian Węgiel

Grunwald II wystąpił w składzie:
Stanisław Płotczyk – Bartłomiej Cwajna, Szymon Guc, Szymon Kornas, Jakub Skiba, Maksymilian Skowron, Adam Wójcik

Jan Walczuch urodził się 29.07.1928, a zmarł 23.11.1989. Był wieloletnim działaczem Grunwaldu. W 1962 r. został wiceprezesem Klubu. Od samego początku swej działalności, dla wielu członków był szefem Klubu, ponieważ od 1962 do 1977 prezesi Grunwaldu traktowali działalność sportową jak przysłowiowe „piąte koło u wozu”. Wreszcie 9 marca 1977 wybrany został prezesem i funkcję tę pełnił do 1981. W latach 80. oprócz wiceprezesury zajmował również stanowisko sekretarza, magazyniera i spikera klubowego. Za długoletnią pracę zawodową i społeczną przyznano mu 18 odznaczeń państwowych i sportowych. Cenił sobie szczególnie najwyższe odznaczenie Grunwaldu – medal „Zasłużony dla Klubu”.