2006: Trafienie z połowy za 3 punkty (9 zdjęć)

IV liga okręgowa Orlików (E1 – 2006): 1. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 1-0 GKS GieKSa Katowice (0-0)

D.Kempka – K.Dajka, J.Kępczyński, R.Wydra (kpt) – K.Drążkiewicz – F.Kwaśniewski, P.Wójcik
oraz M.Kraszewski, R.Krieger, S.Mitula, X.Skóra, W.Stępień, K.Sura
Trener: Marek FEIGE
Kierownik: Tomasz BROŻEK

Na inaugurację rundy wiosennej Grunwald pokonał GieKSę 1-0. O zwycięstwie zadecydowała bramka z rzutu wolnego Jakuba Kępczyńskiego z połowy boiska Orlika (29 metrów) na cztery minuty przed końcem meczu. Była to już 74. bramka tego zawodnika w 36. meczu w barwach zespołu z Halemby. Bramek miałby zapewne więcej – jesienią zdobył ich 18 – jednak pod nieobecność kontuzjowanego stopera, a zarazem kapitana Jakuba Kowalczyka, zajmuje na boisku zazwyczaj jego pozycję na środku obrony i tak też było dzisiaj. Goście mieli świetną okazję do wyrównania, ale fantastyczną interwencją popisał się bramkarz Dawid Kempka i 3 punkty zostały w Halembie.