2004: Pierwsze zwycięstwo

VI liga okręgowa Młodzików (D1 – 2004): 2. kolejka
 
Grunwald Ruda Śląska 2-1 Bonito Murcki (1-0)
 
1-0 Koptin, 27 min. (asysta: Skorupa)
2-0 Siekiera, 38 min. (asysta: Skorupa)
2-1 Gierek, 48 min.
 

GRUNWALD:
T.Broniszewski – J.Koptin, Ł.Krawczyk, S.Rogowski, D.Rossmann, D.Siekiera, M.Toborek, O.Wydra, M.Zastawny
oraz S.Gabrysiak – M.Godlewski, S.Górski, I.Jureczko, M.Skorupa, M.Świerczyna, B.Ulbrich, P.Wiktor
Trener: Łukasz KOŚ
Kierownik: Czesław TOBOREK

 

W słońcu i upale przyszło młodym piłkarzom Grunwaldu rocznika 2004/05 zagrać z katowickim Bonito Murcki swój drugi ligowy mecz.
 
Mecz był wyrównany w pierwszej odsłonie, z lepszymi sytuacjami po stronie halembian i zasłużonym prowadzeniem 1-0 do przerwy po kontrataku i bramce autorstwa Jakuba Koptina. Pierwsza połowa była budująca, jeżeli chodzi o grę w defensywie, z kilkoma niewykorzystanymi sytuacjami m.in. Sebastiana Górskiego sam na sam czy uderzenia Marcela Godlewskiego minimalnie mijającymi słupek. Rywale w tym fragmencie tak dobrych sytuacji nie mieli, jednak aby oddać mecz, jakim był, trzeba wspomnieć o groźnych uderzeniach z dystansu i niezłej sytuacji po stałym fragmencie gry.
 
Zmiana stron przyniosła trochę nerwowości na początku, kiedy to rywale próbowali szybko wyrównać, jednak po opanowaniu sytuacji szala przechyliła się na korzyść Grunwaldu. „Zieloni” stworzyli kilka dobrych sytuacji zakończonych strzałami – akcja Macieja Toborka czy Damiana Siekiery, w których lepszy okazał się bramkarz rywali bądź piłka mijała minimalnie bramkę. Ten fragment gry był naprawdę dobry w wykonaniu podopiecznych Łukasz Kosia i efektywny, bo na 2-0 podwyższył Damian Siekiera po zespołowej akcji wyprowadzonej przez naszą defensywę z udziałem pomocy i doskonałym podaniu w tempo autorstwa Mateusza Skorupy. Mimo kolejnych sytuacji, to rywale trafili do siatki i mimo rozpaczliwej obrony po dwakroć Tomasza Broniszewskiego piłka znalazła się w bramce przy trzeciej dobitce. Przeciwnicy poczuli wiatr w żagle, nie mniej jednak, to zespół z Halemby miał piłkę meczową i niewykorzystaną sytuację, kiedy to piłka przeszła minimalnie obok bramki. Końcówka meczu to dobra i zdecydowana postawa naszych obrońców. Formacja ta zasłużyła na największe słowa uznania, bo nie dopuszczała rywali nader często do bramkowych sytuacji. Pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie stało się faktem.

 
Więcej zdjęć: ZOBACZ
 
Relacja i foto za: grunwald2005.futbolowo.pl
 

Archiwum

Kategorie