Awans juniorów do III ligi

IV liga okręgowa Juniorów Młodszych (B1 – 2003/2004): 9. kolejka

Grunwald Ruda Śląska 10-1 Wawel Wirek (5-0)

1-0 Kubica, 5 min
2-0 Otto, 12 min
3-0 Nocoń, 17 min
4-0 Kalemba, 32 min (karny)
5-0 Tałady, 42 min
6-0 Tałady, 46 min
7-0 Tałady, 47 min
7-1 Bryja, 49 min
8-1 P.Rostek, 59 min
9-1 Nocoń, 63 min
10-1 Miziak, 88 min

GRUNWALD:
R.Grygiel (46. K.Fojcik) – P.Wączek, J.Kalemba, J.Kubica (kpt), A.Rostek (50. M.Legęza) – J.Nocoń, M.Hanke (60. S.Miziak), Sz.Otto, M.Tałady (65. J.Sobstyl) – O.Ociepka (75. E.Lomania), P.Rostek (60. O.Wydra)

Trener: Dariusz CZECH
Kierownik: Stefan KUBICA

Na kolejkę przed zakończeniem rundy jesiennej juniorzy młodsi Grunwaldu przypieczętowali awans do III ligi wojewódzkiej.

W 9. kolejce podopieczni Dariusza Czecha podejmowali zajmujący ostatnie miejsce w tabeli Wawel Wirek. „Zieloni”, którzy w 8 kolejkach odnieśli komplet zwycięstw przy bilansie bramkowym 40-3, byli zdecydowanym faworytem spotkania. W I rundzie – ponad miesiąc temu – Grunwald wygrał w Wirku 8-0.

Rewanż z sąsiadem zza miedzy był bez historii. Do przerwy Grunwald prowadził 5-0 po bramkach Jakuba Kubicy, Szymona Otty, Jonasza Noconia, Jakuba Kalemby z karnego i Michała Taładego. Tuż po przerwie Michał Tałady dwukrotnie pokonał bramkarza Wawelu i skompletował hat tricka. W 49. minucie goście zdobyli gola honorowego. Kolejne bramki dla halembian strzelali Paweł Rostek, Jonasz Nocoń i Sławomir Miziak.

Od 66. minuty – było już wówczas 9-1 – goście grali w „10” po czerwonej kartce (za drugą żółtą) strzelca gola Michała Bryi.

W niedzielnych derbach trener Czech nie mógł skorzystać z chorego Igora Jureczki, kontuzjowanego Jakuba Rejmera, a także z Jakuba Wadasa, który w sobotę zagrał 63 minuty w I zespole. Miał za to do dyspozycji aż trzech bramkarzy – Kacpra Fojcika, Rafała Grygiela (zagrali między słupkami po połówce) oraz Eryka Lomanię (podstawowy golkiper juniorów) i tego ostatniego desygnował na ostatni kwadrans do gry w ataku.

„Zieloni” zakończą jesień meczem u siebie z wiceliderem Slavią, który odbędzie się w piątek 8 listopada o 14:30.

Tabela po 9 kolejkach:

1. Grunwald Ruda Śląska27 punktów